Moravskoslezský kraj podpoří od 1. září dojíždění do práce

DSC_0437.JPG Projekt Zaměstnanecká mobilita cílí také na absolventy škol


Kraj nabízí bezplatně po stovce ročních karet ODIS pro příměstskou dopravu těm, kdo se čerstvě přistěhovali či přistěhují do Karviné, Havířova nebo Orlové a budou v rámci kraje muset dojíždět za prací. Nabídka se týká také absolventů škol středních či vysokých, kteří zůstanou trvale bydlet v jednom ze tří zmíněných měst, našli si nebo najdou práci v rámci kraje a budou tam denně dojíždět. Podmínkou je tady jen to, že školu ukončili nejdéle před rokem. Krajský úřad začíná karty nabízet od 1. září a rozhodovat bude pořadí došlých žádostí. „Chci povzbudit hlavně absolventy škol, kteří u nás v Karviné zůstávají bydlet a práci si už našli třeba v Ostravě nebo jinde. Karta na roční dojíždění jim určitě pomůže,“ říká primátor Tomáš Hanzel (ČSSD) s tím, že město připravuje do programu také své bonusy. Podrobně na www.mobilita.msk.cz, tam jsou také příslušné formuláře a kontakty. Program pro kraj administruje Agentura pro regionální rozvoj v Ostravě.

Slevy na nájemném od 1. září nabízí v uvedených městech společnost Residomo  - podmínky jsou stejné jako u krajské IDOS karty a informace na www.residomo.cz. Slevy na nájemním bydlení jsou ovšem rozvrstveny do tří let – od 50% v prvním roce až po 15% slevy ve třetím.

„Město Karviná vítá tyto nové pobídky a k projektu kraje jsme se rádi připojili. My sami se zaměřujeme na trvalou práci a zlepšujeme neustále podmínky k životu  a volnočasové možnosti ve městě. Máme špičkové jesle, dost míst ve školách i školkách, stále školská zařízení modernizujeme a vylepšujeme výuku. Platíme například rekreačně ozdravné pobyty dětí a volnočasové možnosti pro mladé nebo rodiny s dětmi jsou u nás rozhodně nadstandardní. Každý stavebník nového rodinného domu na území města dostane 150 000 korun. Na Karviné samotné je jasně vidět, že za posledních 10 let výrazně prohlédla a snažíme se, aby se tu lidem dobře žilo,“ zdůrazňuje primátor.