Porušením zákazu podomního prodeje je i nabízení energií

perex_podpis_ilu.jpg V Karviné platí zákaz podomního prodeje, město neuděluje žádné výjimky a nemá dohodu s žádnou společností, že smí nabízet veřejnosti například změnu dodavatele energií. V posledních týdnech jsou lidé oslovováni telefonicky i osobně, pokusy se množí.


perex_podpis_ilu.jpg

V posledních týdnech se na radnici obracejí občané s tím, že je někdo kontaktovat telefonicky a doslova je nutil ke změně dodavatele energií (plynu, elektřiny) s tím, že město Karviná má údajně s příslušnou zprostředkovatelskou firmou smlouvu a že to má tedy tato společnost dovoleno. Není to pravda, tržní řád platí stále a zakazuje stále jakoukoli formu takového nabízení služeb. Město samotné v podstatě ani nemůže uzavírat takové dohody s vybranými dealery či dodavateli. Aktuální tržní řád ve formátu pdf ZDE.

Karviná v minulosti poskytla pouze prostory pro sjednávání zprostředkovatelských smluv pro e-aukce elektřiny a plynu, to ale byly vždy jednorázové akce a jsou všechny uzavřené. V tomto roce nic takového v plánu není. Město upozorňuje občany – nenechte se zmanipulovat, zákaz musí dodržovat každý a je bez výjimek! Podomní prodej řeší živnostenské oddělení magistrátu či městská policie, pro prokázání je vhodné vyžádat si od osoby, která cokoli nabízí, osobní pověření a údaje a tyto pak předat magistrátu nebo strážníkům, které přivoláte.

Pozor! Pokud vám prodejce před schůzkou zavolá a vy potvrdíte, že může přijít, nejedná se již o podomní prodej. Zvláště u starších lidí je zde na místě zvýšená opatrnost.