Proběhl křest klipu k písni Pouta

Nadhled.jpg Hudební a filmoví amatérští nadšenci spojili své síly.


nataceni-klipu-serie-i-5.jpg

06.12.2022 - Hudební uskupení Nazdar a členové filmařské skupiny Art Klapka představili svůj nový počin. V nových prostorách Městského informačního centra ve Fryštátě představili nový hudební klip Pouta a trailer k připravovanému druhému dílu dokumentu O zapomenuté Karvinné.

Muzikant a textař Jan Varga, zpěvačka Tereza Macošková, violoncellistka Vendula Zajícová, kameraman a střihač Vojta Kilián a herci videoklipu představili novou píseň Pouta a k ní i videoklip. „Spolupráce se všemi byla úžasná. Děti, které ve videoklipu účinkují, byly tvárné a nadšené. Opravdu je to bavilo. A co se týče muzikantů, to je úplně neuvěřitelné, protože já jsem violoncello sehnal asi dva dny před natáčením a Vendula mi na to kývla, což jsem rád. Bez ní by to nebylo tak pěkné. I spolupráce se zpěvačkou Terezou, to byla radost. Byla ráda, že jsem z ní neudělal metalovou zpěvačku, že si mohla s tou jemností ty nuance vychutnat, protože jsem ji netahal do výšek,“ říká autor textu, hudby i zpěvák Jan Varga. Slova Jana Vargy potvrzuje i samotná zpěvačka Tereza Macošková: „Já jsem byla z možnosti zpívat v písni Pouta úplně nadšená. Jsem ráda a vděčná za tu příležitost. Je to můj první počin, tak snad se bude líbit.“

Za první dva dny si klip k písni Pouta pustilo na Youtube přes dva tisíce lidí a pozitivní ohlasy sbírá i na sociálních sítích.

Píseň Pouta se zároveň stala ústřední hudbou druhého dílu dokumentu O zaniklé Karvinné. Na jeho dokončení aktuálně pracují manželé Monika a Miroslav Vodákovi z Art Klapky. „Máme rádi historii, Karvinou a jsme patrioti. Druhý díl dokumentu si lidé vyžádali. My jsme s takovým zájmem určitě nepočítali. Ve druhém díle dokumentu jsme točili hlavně se seniory. Snad se to bude divákům líbit,“ říká režisérka dokumentu Monika Vodáková. Premiéra dokumentu je naplánována na sobotu 14. ledna  2023 v karvinském kině Centrum. „Lístky si budou moci lidé zakoupit přímo na pokladně kin nebo online od 19. prosince. Počítáme se třemi projekcemi, kdy ty první dvě budou spojeny s besedou a povídáním o filmu,“ doplňuje informace producent dokumentu Miroslav Vodák.

Pokud bude velký zájem jako o jedničku, je Art Klapka připravena vyjednat v kině Centrum další projekce i s besedami.

 „Všechny takové aktivity, které propagují Karvinou, vítáme. Je potřebné historii připomínat a první díl, který se manželům Vodákovým a jejich spolupracovníkům podařil, měl velký ohlas. Chci vyzdvihnout, že film není jen o hercích a faktech, ale je tam i krásná hudební stopa a moc uskupení Nazdar! za to děkujeme,” hodnotí oba prezentované počiny náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD).

 

fb5.jpgfb14.jpgnataceni-klipu-serie-i-22.jpgdsc04781.jpg