Šikmý kostel - román odkrývající historii původní Karviné

autorka před šikmým kostelem.jpg Autorské čtení na zámku Fryštát.


Kniha a audiokniha - Šikmý kostel.png

Autorské čtení prvního dílu trilogie Šikmý kostel, plánované na měsíc březen 2020 na Zámku Fryštát a odložené z důvodu šíření koronaviru, se dočkalo náhradního termínu. Majitelé vstupenek se mohou těšit na setkání s autorkou románu, Karin Lednickou, které se uskuteční 05.10.2020 v 18 hodin na Zámku Fryštát, Masarykovo náměstí 1, Karviná-Fryštát.

Lidé, kteří si zakoupili vstupenky na akci 26.03.2020, mohou přijít do 20.09.2020 na Městské informační centrum v Karviné-Fryštátě nebo na Oddělení pro dospělé – Beletrii, pobočka v Karviné-Mizerově a své původní lístky vyměnit za nové. Pokud jste lístky neměli zakoupené a přesto máte zájem o účast na akci, můžete se nahlásit jako náhradníci na e-mailu: k7beletrie@rkka_cz nebo na tel. čísle: 596 348 301. Pokud zůstanou volné lístky, budeme Vás kontaktovat.

 

Karin Lednická • Narodila se v Karviné, vyrostla v Havířově a nyní žije v Ostravě. • Psala pro regionální periodika, dělala zprávařku v jednom z prvních soukromých rádií, věnovala se kulturní publicistice a překládala anglickou beletrii. • Po dvaceti letech vydávání knih se začala věnovat vlastnímu psaní.

O autorce a o její knize

Karin Lednická je rodačkou z Karviné, vyrostla v Havířově a v současné době žije v Ostravě. Má bohaté zkušenosti v oblasti médií. Po dvaceti letech vydávání knih se začala věnovat vlastnímu psaní.

Román Šikmý kostel autorka vystavěla na skutečných událostech, z nichž mnohé doposud nebyly v české románové tvorbě zpracovány. Díky studiu pramenů, konzultacím s historiky a zejména díky rozhovorům s pamětníky, se jí podařilo stvořit autentický dobový obraz života v kraji požehnaném (a zároveň prokletém) těžbou uhlí, jemuž román vzdává nepokrytý literární hold. Tento titul se stal zároveň bestsellerem roku 2020. Recenze knihy a další informace o knize a její autorce jsou dostupné na www.karinlednicka.cz