Seniorské piknikování patří mezi nejoblíbenější akce

DSC_0677.JPG Ve středu 12. července 2017 proběhl třetí ročník akce s názvem Seniorské piknikování, letos poprvé se konalo v nově otevřeném spolkovém domě. 


Každý něco dobrého připraví, pak se společně sejdou, popovídají si, zahrají hry a dopřejí si domácí dobroty - nějak tak vypadá akce Seniorské piknikování. Nápad vznikl před třemi lety v hlavě Marie Pollákové, pracovnice sociální oddělení magistrátu. "Prvního ročníku se zúčastnilo 25 lidí, toho druhého už 85. Letos jsme naplnili kapacitu spolkového domu do plna. Jsem ráda, že je tak velký zájem," doplnila Polláková. 

DSC_0678.JPG

V Karviné je sedm klubů seniorů - KS Borovského, KS Rudé armády, KS U Lesa, KS U Svobodáren, KS V Aleji, KS Louky a KS Staré Město. Přidat se může každý karvinský senior, který má chuť se setkávat, účastnit se sportovních a kulturních akcí nebo si třeba někam skupinově zajet.

Kluby seniorů pořádají také karetní turnaje či kroužek šikovných rukou. V dohledné době se bude konat akce Seniorské kolování neboli společný výlet na kolech po okolí, prohlídka městského fotbalového stadionu a také oblíbený retrotábor.