Studenti OPF Karviná nejsou lhostejní

perex_OPF pro ADRU.jpg Sbírka pro ADRU pomůže těm nejpotřebnějším.


perex_OPF pro ADRU.jpg

15.11.2018 – Studenti třetího ročníku bakalářského studia karvinské Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity dostali v rámci svého studia předmětu management sociálních služeb od vyučujících zadání zrealizovat projekt pro neziskovou organizaci. Vybrali si uspořádání sbírky školních pomůcek a hygienických potřeb pro humanitární organizaci ADRA. Spojili tak povinnost s dobrou věcí. „Jedná se o projekt do předmětu management sociálních služeb, kde jsme dostali za úkol vytvořit projekt. Spojili jsme se s neziskovou organizací ADRA, která nás zaujala tím, co dělá,“ řekla Simona Kadurová, organizátorka sbírky.

Vyučující předmětu management sociálních služeb a odborný garant fakulty Jarmila Šebestová vysvětlila smysl tohoto zadání. „Chceme, aby studenti dostali nějakou praktickou zkušenost, a i kdyby se projekt nepovedl, tak to není důvod, aby ukončili předmět, ale získávají tím zkušenost a vědí, na co by si měli dát v praxi pozor,“ vysvětlila Šebestová.

Humanitární organizace ADRA aktuálně potřebuje hygienické a školní potřeby pro děti z vesnických škol v Zakarpatí mukačevského regionu. „Byli jsme na těch školách osobně. Ty vesnické školy jsou velice chudobné, tyto věci jim přijdou velmi vhod,“ řekl Karel Folwarczny, hlavní organizátor projektu.

Studenti sbírku uspořádali ve foyer své školy, a to nejen pro studenty a zaměstnance OPF, ale i širokou veřejnost. Zapojila se i Martina Ožanová. „Přinesla jsem školní potřeby, sešity, jelikož to děti zřejmě potřebují, je to na dobrou věc, jsem ráda, že to studenti zorganizovali a ráda jsem se zapojila,“ řekla studentka.

Humanitární organizace ADRA každou takovou aktivitu vítá. „My, jako humanitární organizace jsme nadšeni, když chtějí mladí lidé sami vyvinout nějakou aktivitu, zrovna tak v Karviné na Slezské univerzitě se to stalo, a jsme rádi, že tato sbírka probíhá,“ řekla Marcela Holková, vedoucí charitativních obchůdků ADRA.

Studentům se podařilo sbírku rozšířit i do jiných měst, zapojila se například i havířovská teplárenská společnost a sbírku uspořádá i Městský úřad Orlová na svém sociálním a zdravotním odboru 26.–27.11.2018.