Vedení Karviné ocenilo nejlepší žáky

MHA_2784-Vylepšené-NR.jpg Jedná se o tradici spjatou se závěrem školního roku. 


MHA_2784-Vylepšené-NR.jpg

I letos se zástupci vedení města sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. „Jsem rád, že je tady máme. Věřím tomu, že je to pro ně motivace pro jejich budoucí studium na středních a vysokých školách. Místo oceňování vybíráme každý rok jinde, včetně doprovodného programu. Věřím, že budou inspirovat své mladší spolužáky, kteří se také budou chtít ucházet o to být nejlepšími žáky v Karviné,“ řekl primátor Karviné Jan Wolf (SOCDEM). Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

MHA_2958-Vylepšené-NR.jpg

 Úspěchy nepřicházejí samy a ani vynikající výsledky se nedostaví z nicnedělání. Mít stabilně výborný prospěch či vítězit ve vědomostních nebo sportovních soutěžích, to vyžaduje od jednotlivce vždycky něco navíc. Za jejich ctižádost, píli a úspěchy vybrali ředitelé jednotlivých škol své dva nejlepší žáky. Pro ocenění si přišel například Jakub Szydlowski ze Základní školy Slovenská. Celých devět let si plnil vzorně své povinnosti a je tak příkladem pro ostatní. „Důležité je poslouchat učitele v hodině, já se moc neučím, to vyplyne samo. Jde mi matika a informatika, účastnil jsem se několika Pythagoriád. V budoucnu chci být programátor,” prozradil Jakub Szydlowski.

 Další oceněná, Kristýna Bednářová ze Základní školy Prameny, je výraznou žákovskou osobností, která často reprezentuje školu i město v žákovských soutěžích. Ocenění ji překvapilo. „Moc jsem to nečekala, ale jsem ráda, že mě vybrali. Mám dobrý prospěch a taky často pomáhám na různých foceních a skoro na každou školní akci vybírají zrovna mě,“ řekla Kristýna Bednářová.

I Nikol Swaczynová ze Základní školy Školská převzala ocenění za dlouhodobě vynikající prospěch a školní aktivitu. „Byla jsem byla jmenována za pomáhání ve škole, za konání různých činností a soutěží, za pomáhání nižším ročníkům. Jsem velmi ráda, že tady můžu být.“ 

MHA_2850-Vylepšené-NR.jpg

Společně si pro ocenění přišla i dvojčata ze Základní školy Dělnická – Julie a Sofie Pindorovy. Obě oceněné mají od první třídy samé jedničky a daří se jim na soutěžích a olympiádách. Jejich výhodou je, že si v přípravě na výuku doma pomáhají. „Mě jde spíše matika, Julče čeština, navzájem si pomáháme, zkoušíme se navzájem, a to nám hodně pomáhá,“ řekla Sofie. „Jsme pyšné na sebe a věříme, že i rodiče jsou pyšní,“ dodala Julie.

Obě děvčata také plánují studovat na stejné střední škole – Gymnáziu Karviná – a doufají, že budou spolu v jedné třídě.

MHA_3127-Vylepšené-NR.jpg

 Všechny ocenění potěšilo a doufají, že budou příkladem pro ostatní. „My jsme jen rádi, že se s takovými žáky můžeme potkat, při těchto rozhovorech se dozvíme, jaké mají preference, co je zajímá, proč jsou tak úspěšní. Oni sami jsou velmi skromní, ale jde vidět, že mají v sobě velký potenciál a talent, který si někdy ani oni sami neuvědomují,“ uzavřel náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM).

Profily oceněných žáků naleznete na facebooku Karviná - oficiální stránka města.