Znovuotevření M-klubu v areálu letního kina

DSC08776.JPG Kulturní kavárně dala Iniciativa Dokořán název Backstage.


Předseda Iniciativy Dokořán Lukáš Heczko. Předseda Iniciativy Dokořán Lukáš Heczko.

26.11.2019 – V Karviné začal znovu fungovat klub pro mladé v zázemí letního kina v parku Boženy Němcové. O jeho fungování a program se postarají lidé z Iniciativy Dokořán. Prostory byly zmodernizovány díky dotaci z Fondu primátora ve výši 251 tisíc korun. Nakoupil se nový nábytek, opravilo topení a posílily se elektrické rozvody. „Bylo mi hrozně líto, že tato nemovitost byla dlouhodobě nevyužívaná. Z doby svého mládí si pamatuji, kdy tady byl tzv. M-klub a byla tady zábava. Napadlo mě tedy, že si sednu s Lukášem Heczkem a jeho lidmi z Dokořánu, jestli jako mladá generace nemají nápad na jeho využití. Nakonec se z toho podařilo udělat fajn místo. Doufám, že Iniciativa Dokořán to bude dobře spravovat, mladí lidé si tu najdou cestu a budou se dobře bavit,“ řekl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Mladí lidé si sem cestu našli hned po oficiálním otevření, které proběhlo v pátek 22.11. Organizátoři pro ně připravili večer s názvem Hity z gramofonu, kdy i v budoucnu se klub zaměří hlavně na místní umělce. „Líbí se mi to, protože jsem tady chodila jako mladá, ty prostory tady znám. Hodně se to změnilo, jsem ráda, že se v Karviné něco děje a je to k lepšímu,“ řekla jedna z prvních návštěvnic klubu.

Nový klub nabízí dva hlavní prostory – bar s menším posezením a sál pro kulturní akce. Předseda Iniciativy Dokořán Lukáš Heczko připomněl, jaký program bude klub mladým pravidelně nabízet: „Rozhodli jsme se to pojmout formou kulturní kavárny, máme rádi kafe, máme rádi kulturu, tak jsme to spojili dohromady.“ Mladí lidé se tak mohou těšit na akustické koncerty, promítání, přednášky nebo besedy. Pátky budou patřit klubovým koncertům a diskotékám, v sobotu se můžete těšit na komunitní akce, neděle bude patřit ochutnávkám a degustacím.