Afrika s Tomíkem

7. 03. 2023, 18:00 - 7. 03. 2023, 20:00

Typ: Jiné akce

Organizátor: MěDK Karviná

Místo konání: malý sál MěDK

Cestovatelský stand-up Afrika s Tomíkem na cestách.

Tuktuk je Tomíkova oblíbená tříkolka, se kterou rád brázdí svět. Na cestě dlouhé 9000 km za 111 dní projel barevnou Jihoafrickou republikou, Botswanou plnou zvířat, Zambií s Viktoriinými vodopády, veselou Malawi, obrovskou a domorodými kmeny posetou Tanzánií až nakonec dorazil do Ugandy, kde vozítko zaparkoval, aby za dva roky pokračoval na cestě dále domů.

Bláznivý příběh, plný neuvěřitelných zážitků, které Tomíka a jeho parťáka Davida na cestě potkaly. Jak se řídí tuktuk v Africe? Jak žijí dnešní domorodé kmeny? Co vše se tam jí? A co malárie? Mnoho barvitých historek doprovázených krásnými, nejen dronovými, záběry Vám Tomík s humorem a jistou nadsázkou mile rád povypráví.

O autorovi:

Dobrodruh Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách je mladý cestovatel, který se rád vydává na bláznivé cesty. Na kole jel do Gruzie a zpět 7000 km za 101 dní a to nikdy předtím nejel na kole víc než 50 km. Poté si koupil tuktuk v Thajsku a po zemi s ním dojel domů. Trvalo to jenom rok a 13 000 km. Z každé cesty vznikla kniha plná neuvěřitelných příběhů, někdy těžkých, kdy šlo i o život, ale převážně jsou knihy psané veselou formou, kdy způsobují čtenáři křeče v břiše a ve stejném duchu se nesou i Tomíkovy besedy, které se konají po celé České republice.

Přednáší: Tomáš Vejmola