Děti Nagana

9. 03. 2023, 17:30 - 9. 03. 2023, 19:30

Typ: Jiné akce

Organizátor: Kino Centrum Karviná

Místo konání: Kino Centrum Karviná

Rodinný film inspirovaný památným vítězstvím českých hokejistů na olympiádě v Naganu.

Režie: Dan Pánek  •  Scénář: Dan Pánek  •  Kamera: David Ployhar  •  Hudba: Jiří Hájek, Jan Dvořák  •  Hrají: Tom Brenton, Hynek Čermák, Klára Issová, Johana Racková, Otakar Brousek ml., Pavel Batěk, Taťjana Medvecká

Píše se rok 1998, v japonském Naganu právě vrcholí turnaj století. Češi vyhrávají a propuká davové šílenství. Dospělí získávají skoro ztracenou národní hrdost. Všechny malé děti chtějí být jako Jarda Jágr nebo Dominik Hašek. Mezi nimi je i Dom. Jedenáctiletý snílek, kluk z rozvrácené rodiny. Upíná se ke svému novému idolu.

Dom by moc chtěl hrát hokej, ale jeho rodiče na to nemají peníze. A navíc ještě pochybují o synových schopnostech. Na radu svého dědečka si proto Dom spolu s kamarádem Honzou vybudují hokejbalový tým. Pojmenují ho “Šavle”, stejně jako Haškův domovský klub v Buffalu.

Tým složený z nesourodých, podceňovaných dětí, začíná pracovat na velké výzvě. Porazit tým Rudých křídel z vedlejší vesnice a vybojovat si respekt. Po úvodním debaklu Šavle přebírá svérázný trenér a otec Honzy Karel (Hynek Čermák), bývalý extraligový hokejista. Vše postupně směřuje k odvetě.

Rok výroby: 2023
Datum lokální premiéry: 22. únor 2023

Země původu:

  • Česká republika