Karviná má svůj rouškomat

DSC01820.JPG Zájemci o látkovou roušku najdou prodejní automat u vstupu do Kauflandu.


FB1.jpg

31.03.2020 - Statutární město Karviná se dohodlo na spolupráci se společností LUMO PLUS s.r.o., která prodejní automat zapůjčila bezplatně. Do rouškomatu se vejde zhruba 550 roušek ve třech velikostech. Nabízené jsou roušky pro děti a malé a velké pro dospělé. Roušky lze zakoupit pouze pomocí platební karty a to maximálně čtyři denně. Zájemci o roušky naleznou prodejní automat v hypermarketu Kaufland v Karviné-Hranicích. „Snažili jsme se pro náš rouškomat najít nejvhodnější místo. I díky vstřícnosti společnosti Kaufland a velkému množství zákazníků jsme si vybrali jejich hypermarket,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). Rouškomat je v prodejně umístěn bezplatně a zájemci o roušku ho naleznou u vchodových dveří.

„Roušky do našeho rouškomatu šijí zaměstnanci našeho magistrátu a také příspěvkových organizaci, kterým chci za jejich pomoc v této těžké době poděkovat stejně jako partnerům, bez kterých by tento projekt nevznikl, těmi jsou společnosti LUMO PLUS a Kaufland,“ dodává primátor Jan Wolf (ČSSD).

Město Karviná mohlo rouškomat zřídit i z toho důvodu, že se mu už podařilo zajistit látkové roušky pro občany v domech pro seniory. Další roušky zamířily do obou nemocnic působících na území města, používají je v lékárnách, také řidiči ČSAD Karviná, strážníci městské policie nebo profesionální i dobrovolní hasiči. Za ušité roušky vděčíme zaměstnankyním Regionální knihovny Karviná, Střediska volného času Juventus a základních škol Cihelní, Borovského, Polská, Prameny, U Lesa, Slovenská a Družby. Do šití roušek se také zapojily dobrovolnice z řad veřejnosti, ale také zaměstnankyně karvinského magistrátu.

Všechny peníze z prodeje roušek, kdy jedna stojí 50 korun, poputují na účet humanitární organizace ADRA. Ta městu v této době velice pomáhá. Dobrovolníci z ADRY zajišťují nákupy pro osamocené seniory. Zapotřebí je však také poděkovat oblastnímu spolku Českého červeného kříže Karviná a členům jednotek sborů dobrovolných hasičů. Rovněž děkujeme karvinské společnosti K2 reklama, která podpořila výrobu potisku rouškomatu.

Upozorňujeme zájemce o roušky, že je zapotřebí je před použitím desinfikovat.

    

Reportáž karvinské redakce Televize POLAR: