Zkrachoval největší alternativní dodavatel energií Bohemia Energy

Kancelář_01.jpg O klienty se postará dodavatel poslední instance.


13.10.2021 – Klientům Bohemia Energii přinášíme informaci, co se teď bude dít s dodávkou elektřiny a plynu. Zdrojem textu je Energetický regulační úřad (www.eru.cz), kde naleznete podrobnější informace.

Pokud Váš dodavatel energie fakticky ukončí činnost v důsledku neschopnosti finančně zajistit dodávku svým zákazníkům, nastupuje místo něj dodavatel poslední instance. Ten má povinnost Vás okamžitě informovat o zahájení dodávek elektřiny a plynu, cenách a podmínkách dodávek.

POZOR! Dodavatel poslední instance nenastupuje u zákazníků, jejichž spotřeba plynu za posledních 12 měsíců přesáhla 630 MWh. Tito zákazníci si musí nového dodavatele zajistit bezodkladně sami.

Novou smlouvu s jakýmkoliv dodavatelem je nutné uzavřít do šesti měsíců. Případný odběr elektřiny nebo plynu je po tomto období považován za neoprávněný a hrozí nejen přerušení dodávek energií, ale i vymáhání náhrady za vzniklé škody a případně i odmontování elektroměru nebo plynoměru. 

Navíc včasná změna dodavatele je výhodná i finančně, protože ceníky dodavatele poslední instance mají vyšší ceny než běžné nabídky dodavatelů.

POZOR! Nevybírejte nového dodavatele pouze podle ceny, ale i na základě jeho spolehlivosti a referencí.

Dodavatelé poslední instance pro Moravskoslezský kraj jsou u elektřiny ČEZ Prodej, a.s. a u plynu Innogy Energie, s.r.o.