Přehled Filmových představení v kině Centrum - leden 2018

2. 01. 2018, 15:15 - 31. 01. 2018, 20:00

Typ: Film

Organizátor: Městský dům kultury Karviná

Místo konání: Kino Centrum Karviná-Mizerov

Kino Centrum – leden 2018

Kino Centrum, tř. Těreškovové 2234/24, Karviná-Mizerov, tel.: 602 442 282

 

1. 1. 2018 - NEHRAJEME

 

Ferdinand BH - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

2. 1. 2018 v 15:15 hodin

Rodinný animovaný film s veeeelkým hrdinou...

... sympatickým, nemotorným býkem Ferdinandem, který má to největší srdce pod španělským sluncem. Po tomto filmu si děti už nebudou pod stromeček přát pejsky, ale býka. Ferdinand je roztomilý pro ty nemenší děti, správný rošťák pro ty větší a dospělým přináší pořádnou porci humoru mezi řádky.

Tento něžný a společenský býk, který má jednoho dne stanout tváří v tvář matadorovi, se se svým osudem nechce jen tak smířit a tak podnikne největší dobrodružství svého života a s pomocí svých nových přátel se vydává na dlouhou cestu Španělskem

Komedie/Rodinný, USA, 99 min., přístupný, český dabing, vstupné 110 Kč*/130 Kč

* platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Jumanji: Vítejte v džungli BH - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

2. 1. 2018 v 17:30 hodin

Dwayne Johnson a Jack Black v dobrodružné komedii.

Když čtveřice školáků náhodou objeví (a spustí) starou videoherní konzoli s hrou s podivným názvem – Jumanji - ocitají se vzápětí v tropické džungli a doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče je odvážný dobrodruh (D. Johnson), ze sportovce drobným génius, z oblíbené Bethany profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha se mění v drsnou bojovnici.

Společně zjišťují, že Jumanji se nedá jen tak zahrát – musí se přežít. Aby se mohli vrátit zpět do reality, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky...

Dobr./Akční/Komedie/Rodinný, USA, 111 min., přístupný, český dabing, vstupné 110 Kč*/130 Kč  * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Borg/McEnroe                                                      

2. 1. 2018 ve 20:00 hodin

3. 1. 2018 v 19:30 hodin

Životopisné drama o největších rivalech tenisové historie.

Wimbledon, 1980. Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu.  Jen málokdo ale zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Snímek ukazuje drama sportovní ikon, které jsou nuceny přiznat si, že jediný, kdo skutečně chápe, čím prochází, je jeho největší rival.

Drama/Životopisný/Sportovní, Švédsko/Dánsko/Finsko, 90 min., přístupný, vstupné 120 Kč

 

 

 

Největší showman                                                          

3. 1. 2018 v 17:15 hodin

Hugh Jackman a Zac Efron v hlavních rolích výpravného muzikálu.

Muzikál inspirovaný životním příběhem amerického obchodníka a baviče Phinease Taylora Barnuma (Hugh Jackman), vizionáře zábavy a velkolepé podívané, vynálezce pojmu „showbyznys“ a zakladatele největšího pojízdného cirkusu v USA, který se stal světovou senzací. O hudební složku filmu se postarali oba nositelé Oscara za romantický muzikál La La Land. Po boku Hugha Jackmana v hlavní roli ve filmu dále tančí a zpívají také Zac Efron, Michelle Williamsová, Zendaya či Rebecca Fergusonová.

Muzikál/Životopisný, USA, 97 min., přístupný, vstupné 130 Kč

 

Čertoviny BH      - ČESKÁ PREMIÉRA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

4. a 5. 1. 2018 v 17:30 hodin

6. 1. 2018 v 15:30 hodin

7. 1. 2018 v 15:00 hodin

Po čertech hezká pohádka Zdeňka Trošky.

Hlavní hrdinové nové české pohádky, dva nešikovní čerti Popelák (Jakub Prachař) a Uhelák (Dominick Benedikt), jsou za trest posláni do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly. 

Pohádka, ČR, 101 min., přístupný, vstupné 110 Kč*/130 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Insidious: Poslední klíč  - HORORníček + ČESKÁ PREMIÉRA -           

4. – 6. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Čeká vás luxusně děsivá podívaná: nový díl kultovní hororové série je tady!

Čtvrtý díl série Insidious poodhalí záhadnou minulost elitní parapsycholožky Elise Rainerové (Lin Shaye), která se musí vrátit do rodného Nového Mexika, aby zde čelila zatím nejděsivějšímu a nejosobnějšímu honu své kariéry – začne jí totiž strašit v jejím rodném domě! Snímek opět produkovala největší současná žánrová esa - James Wann a společnost Blumhouse.  

Horor/Mysteriózní, USA/Kanada, 101 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 120 Kč

 

Špindl                                                                                             

6. a 8. 1. 2018 v 17:45 hodin

9. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Romantická komedie z lyžařského prostředí.

Když na hory, tak do Špindlu! Právě do romantického prostředí Špindlerova Mlýna vyrážejí sestry Eliška, Katka a Magda na zimní dámskou jízdu v komedii režiséra Milana Cieslera (Láska je láska, Život je život). Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Během týdenního pobytu je zavalí lavina milostných i životních lapálií. Objeví ale na zasněžených horských svazích toho pravého?

Romantický/Komedie, ČR, 98 min., do 12 let nevhodný, vstupné 120 Kč

 

 

Ztracen v džungli                                                                         

7. 1. 2018 v 17:15 hodin

8. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Daniel („Potter“) Radcliffe ve dramatu podle skutečných událostí.

Mladý muž, který chce uniknout z rutiny západoevropského života, se s několika dalšími lidmi vydá do neprobádaných míst amazonského pralesa v Jižní Americe. Chtějí objevit neznámé indiánské kmeny, nedotčenou přírodu a snad i naleziště zlata. Jednoho dne ale jejich průvodce zmizí, skupinku kamarádů rozdělí nehoda a hlavní hrdina se ocitá uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle úplně sám. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo. Film vznikl podle stejnojmenného knižního bestselleru, který zničenou expedici a boj o holý život popisuje.

Dobr./Drama/Thriller, Austrálie/Kolumbie, 115 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110 Kč

 

Velká hra                                                     - ČESKÁ PREMIÉRA -

7. 1. 2018 v 19:30 hodin

9. 1. 2018 v 17:15 hodin

Jessica Chastain a Kevin Costner v dramatu podle skutečných událostí.

Hvězdně obsazený film, který vypráví pravdivý příběh Molly Bloom, profesionální lyžařky, která se dílem osudu stala provozovatelkou tajných heren pro smetánku nejen z řad hollywoodských hereckých es, rockových hvězd a nejlepších pokerových hráčů, ale i vysoko postavených byznysmenů a prominentů mafie.

Snímek na motivy slavné knihy Molly Bloomové natočil Aaaron Sorkin, oblíbený spolupracovník Davida Finchera, který stojí za scénáři k filmům Pár správných chlapů, Americký prezident nebo The Social Network. Ve filmu po boku Jessivy Chastain září také  Idris Elba a Kevin Costner.

Drama/Životopisný, USA, 140 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 110 Kč

 

Zahradnictví: Nápadník                - BIOGRAF SENIOR -

10. 1. 2018 v 15:00 hodin

Závěrečný díl rodinné ságy režiséra Jana Hřebejka.

Třetí část výpravné trilogie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Zahradnictví s podtitulem Nápadník se odehrává na samém konci padesátých let. Jde opět o příběh lásky, tentokrát lásky milenecké, kterou se zabývá na pozadí střetu mezi rodiči a dětmi. Nápadník s tragikomickým nadhledem obkresluje ostrou zlomovou linii mezi předválečnou a poválečnou generací, které vycházejí z odlišných životních zkušeností. Každá generace má svoji představu o tom, jak dojít ke štěstí a jisté je, že si k němu musí najít cestu sama.

Romantický/Komedie, ČR/SR, 113 min., vstupné 50 Kč

 

Auta 3 BH                                        - KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -                

10. 1. 2018 v 17:30 hodin

Blesk McQueen znovu dokazuje, že ještě nepatří do starého železa…

Hlavní hrdina animované automobilové komedie studia Pixar - legendární závoďák s číslem 95 (v českém znění Richard Krajčo) - z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje… Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá talentovaná trenérka Cruz a vítězství ve velkém finále závodu o Zlatý píst. Dokáže to Blesk i potřetí?

Animovaný/Dobr./Komedie, USA, 100 min., přístupný, český dabing, vstupné 60 Kč* /80 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Největší showman                                                          

10. 1. 2018 ve 20:00 hodin

11. 1. 2018 v 17:15 hodin

Hugh Jackman a Zac Efron v hlavních rolích výpravného muzikálu.

Muzikál inspirovaný životním příběhem amerického obchodníka a baviče Phinease Taylora Barnuma (Hugh Jackman), vizionáře zábavy a velkolepé podívané, vynálezce pojmu „showbyznys“ a zakladatele největšího pojízdného cirkusu v USA, který se stal světovou senzací. O hudební složku filmu se postarali oba nositelé Oscara za romantický muzikál La La Land. Po boku Hugha Jackmana v hlavní roli ve filmu dále tančí a zpívají také Zac Efron, Michelle Williamsová, Zendaya či Rebecca Fergusonová.

Muzikál/Životopisný, USA, 97 min., přístupný, vstupné 120 Kč

 

Zmenšování                                    - ČESKÁ PREMIÉRA -

11. 1. 2018 v 19:30 hodin

12. – 13. 1. 2018 v 17:15 hodin

Matt Damon v „nejmenší“ roli svého života!

„Chcete mít lepší život? Nechte se zmenšit!,“ lákají nás v satirické sci-fi vědci budoucnosti, kteří přišli s nápadem, jak definitivně vyřešit problémy s globálním oteplováním a přelidněním Země. Stačí zmenšit člověka! Ten pak zabere méně prostoru, spotřebuje méně potravin i energie, vyprodukuje méně … čehokoliv. Díky tomu lze za méně peněz žít téměř královský život! A hlavní hrdina filmu Paul (Matt Damon) se nechá zlákat. Největší dobrodružství v jeho životě začíná v okamžiku, kdy z procesu „zmenšení“ na poslední chvíli vycouvá jeho žena (Kristen Wiig) a Paul se jako dvanácticentimentrový probouzí do nové0ho života sám. Pod originální satirickou sci-fi s prvky komedie i dramatu je podepsán režisér Alexander Payne a scénárista Jim Taylor, kteří spolupracovali již u filmů Jurský park 3 nebo Bokovka.      

Drama/Komedie/Sci-Fi, USA, 135 min., do 12 let nevhodný, vstupné 120 Kč

 

Špindl                                                                                             

12. a 13. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Romantická komedie z lyžařského prostředí.

Když na hory, tak do Špindlu! Právě do romantického prostředí Špindlerova Mlýna vyrážejí sestry Eliška, Katka a Magda na zimní dámskou jízdu v komedii režiséra Milana Cieslera (Láska je láska, Život je život). Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Během týdenního pobytu je zavalí lavina milostných i životních lapálií. Objeví ale na zasněžených horských svazích toho pravého?

Romantický/Komedie, ČR, 98 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110 Kč

 

Čertoviny BH                                  - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

13. 1. 2018 v 15:00 hodin

14. 1. 2018 ve 14:45 hodin

Po čertech hezká pohádka Zdeňka Trošky.

Hlavní hrdinové nové pohádky Zdeňka Trošky, dva nešikovní čerti Popelák (Jakub Prachař) a Uhelák (Dominick Benedikt), jsou za trest posláni do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly. 

Pohádka, ČR, 103 min., přístupný, vstupné 110 Kč*/130 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Star Wars: Poslední z Jediů        - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ-

14. 1. 2018 v 17:00 hodin 3D

15. 1. 2018 v 17:00 hodin

17. 1. 2018 v 19:00 hodin

Osmá kapitola ságy Star Wars je tady!

V nejnovější kapitole nejslavnější vesmírné ságy historie filmu, se nové postavy z předchozího snímku Star Wars: Síla se probouzí spojí s legendárními hrdiny (Luke Skywalker, princezna Leia), aby spolu prožily strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti. Připravte se na nejedeno velké překvapení!

Akční/Dobrodružný/Sci-Fi, USA, 150 min., přístupný, český dabing (17. 1. v orig. znění s titulky), vstupné 100 Kč*/120 Kč, 3D 120 Kč*/140 Kč  * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Nejtemnější hodina                                  - ČESKÁ PREMIÉRA -

14. – 15. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Historické drama s Gary Oldmanem v roli Winstona Churchilla.

Nový premiér Velké Británie, Winston Churchill, se na počátku 2. světové války ocitá v pekelně obtížné pozici. Hrozba německé invaze je bezprostřední a on se musí v této „temné hodině“ pokusit semknout národ a změnit průběh světových dějin... Výpravné historické drama režiséra Joea Wrighta se zaměřuje na těchto několik klíčových týdnů v Churchillově životě i jeho postupný zisk veškeré moci v království, jež mu později umožnila vyjednat zásadní dohody, které vedly k odražení nacistických vojsk a následně (i díky spojencům) k jejich porážce.  Wright ve filmu maluje ikonický portrét legendárního politika opřený o v pravdě geniální herecký výkon Garyho Oldmana. 

Drama/Historický/Válečný, VB, 125 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110 Kč

 

Johann Strauss mladší: Netopýr         - SVĚTOVÉ UMĚNÍ V KINĚ CENTRUM -

16. 1. 2018 v 17:30 hodin

Legendární operata Johanna Strausse mladšího v provedení Vídeňské opery.

Inscenace z pera Otto Schenka a její výprava prošly revizí tak, aby dala vyniknout jedné z nejslavnějších a nejpopulárnějších operet všech dob. Dokonalý divadelní základ, který je směsicí vídeňského šarmu, humoru a radosti ze života, poskytuje nádhernou kulisu pro podmanivou nsmrtelnou hudbu.

Wiener Staatsoper, Vídeň; 173 minut (jedna přestávka); české titulky, vstupné 230 Kč, děti, mládež a senioři 200 Kč. Vstupné v rámci předplatného 180 Kč

 

Maxinožka BH - KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -                      

 

17. 1. 2018 v 17:00 hodin

Dobrodružná animovaná komedie pro celou rodinu.

Osamělý kluk jménem Adam se vydává na odvážnou výpravu za nalezením svého dávno ztraceného tatínka. Skutečné dobrodružství pro něj ale začne teprve když zjistí, že jím není nikdo jiný než legendární Lesní muž a že i on sám zdědil po otci nadání, o kterém se mu dříve ani nezdálo... budou je oba potřebovat, v patách totiž mají obří korporaci HairCo., která netouží po ničem jiném, než Lesního muže chytit a pomocí jeho genů vyvinout dokonalý lék na plešatost.   

Anim./Komedie/Rodinný, Francie/Belgie, 91 min., přístupný, český dabing, vstupné 60 Kč* /80 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci            - ČESKÁ PREMIÉRA -               

18. – 20. 1. 2018 v 17:30 hodin

21. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Klára Issová v komedii podle románů Haliny Pawlowské.

Olga (K. Issová), hlavní hrdinka nové komedie režiséra Filipa Renče, zoufale touží po lásce. Moc štěstí v ní ale nemá. Podle Olgy proto, že jí život hází pod nohy jeden klacek za druhým a k tomu má ještě velkou smůlu na chlapy… Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je ale přesně tou komedií, ze které krom škodolibého pobavení z životních trapasů někoho jiného, vyplývá také ponaučení, že co se týče lásky, tak... i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát!

Nová česká komedie, v níž se vedle Kláry Issové představí celá řada dalších českých a slovenských herců, vychází ze dvou knih Haliny Pawlowské – její dnes již legendární stejnojmenné prvotiny Zoufalé ženy dělají zoufalé věci a jejího letošního pokračování Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Spisovatelka sama se na filmu podílela jako scénáristka.

Komedie, ČR, 83 min., do 12 let nevhodný, vstupné 130 Kč

 

Cizinec ve vlaku                                                    - ČESKÁ PREMIÉRA -               

18. – 19. 1. 2018 ve 19:30 hodin

Liam Neeson v akčním thrilleru.

Každý den, už deset let od doby, co odešel od policie, dojíždí „pojišťovák“ Michael McCauley (L. Neeson) do města za prací. Dnešní den se moc nepovedl a stejně jako vždycky nastupuje do vlaku a těší se domů. Zdraví průvodčí i známé tváře spolucestujících. Tahle cesta ale bude úplně jiná a Michael si během ní sáhne na samotné dno psychických i fyzických sil. Zaplete se totiž do zvláštní a smrtící hry. Musí ve vlaku najít někoho, kdo tam nepatří. Když neuspěje, přijde o rodinu, pokud uspěje, dostane odměnu. Odmítnutí se nebere jako odpověď. Vlak uhání, tajemný vládce hry sleduje každý jeho krok a vzdálenost do cílové stanice se krátí. Je to jen hra nebo promyšlený zločin? Kdo je tajemný cizinec ve vlaku a proč ho má najít?

Liam Neeson rozšiřuje svou sbírku akčích drsňáků. Film natočil režisér Jaume Collet-Serra, s nímž Liam Neeson natočil už mysteriózní akční thrillery Non-Stop, Neznámý nebo Noční běžec.  

Akční/Thriller, USA, 105 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110 Kč

 

Coco + předfilm Vánoce s Olafem BH            -  ČESKÁ PREMIÉRA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

20. 1. 2018 ve 14:30 hodin (14:30 Vánoce s Olafem, 15:00 Coco)

21. 1. 2018 ve 14:30 hodin (14:30 Vánoce s Olafem, 15:00 Coco) 3D

Animované dobrodružství legendárních studií Disney/Pixar s 20 minutovým předfilmem ze světa Ledového království.

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným muzikantem, jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši zesnulých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. Součástí projekce bude uvedení „žhavé novinky“ ze světa Ledového království – 20 minutového animovaného filmu Vánoce s Olafem!

Animovaný/Rodinný/Komedie/Muzikál, USA, 109 min., přístupný, český dabing, vstupné 110 Kč*/130 Kč, 3D  130 Kč*/ 150 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku          

 

Insidious: Poslední klíč                           - HORORníček -    

20. 1. 2018 v 19:30 hodin

22. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Čeká vás luxusní podívaná: nový díl kultovní hororové série je tady!

Čtvrtý díl série Insidious poodhalí záhadnou minulost elitní parapsycholožky Elise Rainerové (Lin Shaye), která se musí vrátit do rodného Nového Mexika, aby zde čelila zatím nejděsivějšímu a nejosobnějšímu honu své kariéry – začne jí totiž strašit v jejím rodném domě! Snímek opět produkovala největší současná žánrová esa - James Wann a společnost Blumhouse.  

Horor/Mysteriózní, USA/Kanada, 101 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 110 Kč

 

Jumanji: Vítejte v džungli BH               

21. 1. 2018 v 17:30 hodin 3D

22. 1. 2018 v 17:30 hodin

Dwayne Johnson a Jack Black v dobrodružné akční komedii.

Když čtveřice školáků náhodou objeví (a spustí) starou videoherní konzoli s hrou s podivným názvem – Jumanji - ocitají se vzápětí v tropické džungli a doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili. Společně pak zjišťují, že Jumanji se nedá jen tak zahrát – musí se přežít. Aby se mohli vrátit zpět do reality, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života…

Dobr./Akční/Komedie/Rodinný, USA, 111 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč, 3D 130 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Zmenšování                                     

23. 1. 2018 v 17:30 hodin

24. 1. 2018 v 19:30 hodin

Matt Damon v „nejmenší“ roli svého života!

„Chcete mít lepší život? Nechte se zmenšit!,“ lákají nás v satirické sci-fi vědci budoucnosti, kteří přišli s nápadem, jak definitivně vyřešit problémy s globálním oteplováním a přelidněním Země. Stačí zmenšit člověka! Ten pak zabere méně prostoru, spotřebuje méně potravin i energie, vyprodukuje méně … čehokoliv. Díky tomu lze za méně peněz žít téměř královský život! A hlavní hrdina filmu Paul (Matt Damon) se nechá zlákat. Největší dobrodružství v jeho životě začíná v okamžiku, kdy z procesu „zmenšení“ na poslední chvíli vycouvá jeho žena (Kristen Wiig) a Paul se jako dvanácticentimentrový probouzí do nového života sám.

Pod originální satirickou sci-fi s prvky komedie i dramatu je podepsán režisér Alexander Payne a scénárista Jim Taylor, kteří spolupracovali již u filmů Jurský park 3 nebo Bokovka.      

Drama/Komedie/Sci-Fi, USA, 135 min., do 12 let nevhodný, vstupné 120 Kč

 

Borg/McEnroe                                                      

23. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Životopisné drama o největších rivalech tenisové historie.

Wimbledon, 1980. Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu.  Jen málokdo ale zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Snímek ukazuje drama sportovní ikon, které jsou nuceny přiznat si, že jediný, kdo skutečně chápe, čím prochází, je jeho největší rival.

Drama/Životopisný/Sportovní, Švédsko/Dánsko/Finsko, 90 min., přístupný, vstupné 100 Kč

 

Vražda v Orient expresu                         - BIOGRAF SENIOR -    

24. 1. 2018 v 15:00 hodin

Plejáda hereckých hvězd v nejslavnější detektivce historie!

Agatha Christie je jednou z nejčtenějších spisovatelek všech dob a její příběh třinácti cestujících podezřelých z vraždy a zároveň uvízlých v luxusní vlakové soupravě Orient expresu patří mezi nejznámější detektivky. Nového filmového zpracování se ujal oceňovaný režisér Kenneth Branagh, který sám ztvárnil i roli nejvýznamnější – detektiva Hercule Poirota. V dalších rolích září například Penélope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp nebo Michelle Pfeiffer. Nenechte si ujet tuhle kultovní soupravu!

Drama/Krimi/Mysteriózní/Thriller, USA/Malta, 114 min., vstupné 50 Kč          

 

Lego®Ninjago® film BH - KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -    

24. 1. 2018 v 17:15 hodin

Mistr Wu a jeho lego nindžové poprvé na stříbrném plátně!     

Ve zbrusu novém filmovém dobrodružství ze světa nejoblíbenější stavebnice světa se mladý Lloyd, Zelený Nindža známý též jako Mistr Stavitel, společně se svými přáteli, tajnými bojovníky, zapojuje do bitvy o Ninjago City. Pod vedením svého učitele - Mistra Wu se musí pokusit porazit zlého válečníka Garmadona, nejhoršího padoucha všech dob, který je ale shodou okolností také Lloydovým otcem….

Akční/Animovaný, USA, 97 min., přístupný, český dabing, vstupné 60 Kč* /80 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Labyrint: Vražedná léčba                                   - ČESKÁ PREMIÉRA -

25. 1. 2018 v 17:15 hodin

26. 1. 2018 v 17:15 hodin 3D

27. 1. 2018 v 19:30 hodin

Finále akční sci-fi trilogie na motivy románů Dylana O´Briana.

Thomas a hrstka jeho přátel unikli z nástrah Labyrintu. Přežili náročnou pouť Spáleništěm. Mnohokrát si mysleli, že už je konec, že to nemůže být horší. Přesto mají ty nejtěžší chvíle a nejbolestivější rozhodnutí teprve před sebou. Ve světě, který se pod tíhou zákeřné nemoci hroutí před očima, mezi šílenci na straně jedné a nevyzpytatelným Z.L.O.S.I.N.em na straně druhé, se musejí poprat o naději a vydat se na nejnebezpečnější misi za nalezením léku na smrtící chorobu.

Snímek je adaptací třetího dílu knižní trilogie Jamese Dashnera. V hlavních rolích se opět představí Dylan O’Brien (Americký zabiják), Kaya Scodelario (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) nebo Thomas Brodie-Sangster (Láska nebeská, Hra o trůny).

Akční/Thriller/Sci-Fi, USA, 140 min., do 12 let nevhodný, vstupné 130 Kč, 3D 150 Kč

 

Nejtemnější hodina                                   

25. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Historické drama s Gary Oldmanem v roli Winstona Churchilla.

Nový premiér Velké Británie, Winston Churchill, se na počátku 2. světové války ocitá v pekelně obtížné pozici. Hrozba německé invaze je bezprostřední a on se musí v této „temné hodině“ pokusit semknout národ a změnit průběh světových dějin... Výpravné historické drama režiséra Joea Wrighta se zaměřuje na těchto několik klíčových týdnů v Churchillově životě i jeho postupný zisk veškeré moci v království, jež mu později umožnila vyjednat zásadní dohody, které vedly k odražení nacistických vojsk a následně (i díky spojencům) k jejich porážce.  Wright ve filmu maluje ikonický portrét legendárního politika opřený o v pravdě geniální herecký výkon Garyho Oldmana. 

Drama/Historický/Válečný, VB, 125 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110 Kč

 

Šmoulové: Zapomenutá vesnice   –  PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI A MŠ -

26. 1. 2018 ve 9:30 hodin

Největší dobrodružství malých modrých kamarádů.

Šmoulinka se po nálezu tajuplné mapy vydává společně s kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie!

Rodinný/Anim./Dobr., USA, 88 min., přístupný, český dabing, vstupné 40 Kč

 

Šmoulové: Zapomenutá vesnice   –  PŘEDSTAVENÍ PRO MALÉ DIVÁKY A ŠD -

26. 1. 2018 ve 13:30 hodin

Největší dobrodružství malých modrých kamarádů.

Šmoulinka se po nálezu tajuplné mapy vydává společně s kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie!

Rodinný/Anim./Dobr., USA, 88 min., přístupný, český dabing, vstupné 40 Kč

 

Prince: Sign "O" the times                                – KINO CENTRUM ŽI(V)JE -

26. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Hudební film jednoho z nejtalentovanějších muzikantů 20. století.

21. dubna 2016 zemřel ve věku 57 let americký zpěvák a geniální multiinstrumentalista Rogers Nelson. Prince, přezdívaný Mozart pop music, se proslavil především v 80. letech alby Purple Rain a Sign O’ the Times, kterých dohromady za svou kariéru prodal více než 100 milionů kusů! Přijďte si jej připomenout hudebním filmem z roku 1987, který napsal i režíroval Prince sám!

Hudební/Dokumentární, USA, 85 min., do 12 let nevhodný, vstupné v předprodeji 130 Kč/ vstupné v den projekce 150 Kč.

 

Dukátová skála BH           - ČESKÁ PRMIÉRA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

27. – 28. 1. 2018 v 15:00 hodin

Nový český rodinný film s pohádkovými i fantastickými motivy.

Hlavní hrdiny filmu s pohádkovými motivy představuje parta dětí, která prožije prázdninové dobrodružství v malé vesničce Lukov. Aby mohli pomoct svým kamarádům v nouzi, začnou pátrat po hradním pokladu a pověsti s ním spojené. Na své cestě za pokladem však zůstanou uvězněni Černou paní, strážkyní pokladu. Celá vesnice a rodiče dětí však spojí své síly a nejen, že děti najdou, ale nakonec z kletby vysvobodí i hrad a jeho strážkyni.

Rodinný/Dobr./Fantastický, ČR, 90 min., přístupný, vstupné 100 Kč*/120 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci                      

27. 1. 2018 v 17:30 hodin

28. 1. 2018 ve 20:00 hodin

Klára Issová v komedii podle románu Haliny Pawlowské.

Olga (K. Issová), hlavní hrdinka nové komedie režiséra Filipa Renče, zoufale touží po lásce. Moc štěstí v ní ale nemá. Podle Olgy proto, že jí život hází pod nohy jeden klacek za druhým a k tomu má ještě velkou smůlu na chlapy… Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je ale přesně tou komedií, ze které krom škodolibého pobavení z životních trapasů někoho jiného, vyplývá také ponaučení, že co se týče lásky, tak... i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát!

Nová česká komedie, v níž se vedle Kláry Issové představí celá řada dalších českých a slovenských herců, vychází ze dvou knih Haliny Pawlowské – její dnes již legendární stejnojmenné prvotiny Zoufalé ženy dělají zoufalé věci a jejího letošního pokračování Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Spisovatelka sama se na filmu podílela jako scénáristka.

Komedie, ČR, 83 min., do 12 let nevhodný, vstupné 130 Kč

 

Intimissimi on Ice: Legenda krásy                 

28. 1. 2018 v 17:30 hodin

Nejlepší hudebníci a sportovci světa v nevídané krasobruslařské show.

Filmový záznam celovečerní show na ledě s doprovodem legendárního italského tenora Andrea Bocelliho. Největší hvězdy krasobruslení - Evgeny Plushenko, Stéphane Lambiel a Shizuka Arawaka, nejznámější operní árie i světoznámé skladby pop music, strhující choreografie oslavující ženskost skrze známé výjevy antické mytologie, úžas budící show plná laserových efektů, projekcí a ohňostrojů přímo na ledové ploše a v neposlední řadě nádherná kulisa ikonického římského amfiteátru Arena di Verona… to jsou základní atributy tohoto audiovizuálního vrcholu letošní zimy v kinech.     

Lední show/Hudební, Itálie, 120 min., přístupný, vstupné v předprodeji 150 Kč, vstupné v den projekce 180 Kč

 

Star Wars: Poslední z Jediů       

29. 1. 2018 v 17:00 hodin

30. 1. 2018 v 19:30 hodin 3D

Osmná kapitola ságy Star Wars je tady!

V nejnovější kapitole nejslavnější vesmírné ságy historie filmu, se nové postavy z předchozího snímku Star Wars: Síla se probouzí spojí s legendárními hrdiny (Luke Skywalker, princezna Leia), aby spolu prožily strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti. Připravte se na nejedeno velké překvapení!

Akční/Dobrodružný/Sci-Fi, USA, 150 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč, 3D 130 Kč

 

Všechny prachy světa                

29. 1. 2018 ve 20:00 hodin

31. 1. 2018 v 19:30 hodin

Dech beroucí thriller Ridleyho Scotta na motivy skutečných událostí.

Legendární režisér Vetřelce a Amerického gangstera Ridley Scott vypráví neuvěřitelný skutečný příběh o únosu šestnáctiletého John Paula Gettyho III a zoufalé snaze jeho oddané matky Gail (Michelle Williams) přesvědčit jeho miliardářského dědečka, aby zaplatil výkupné. Když totiž Getty senior (Christopher Plummer) odmítne peníze vydat, situace se daleko zhorší, jelikož se únosci stanou brutálnějšími. Společnými silami tak musí Gail s Gettyho rádcem přesvědčit Gettyho seniora, aby svůj názor změnil. Bojují totiž nejen s časem, ale i s dokázáním toho, jakou má láska pro peníze cenu nad lidským životem…

Snímek vzbudil velkou pozornost také kontroverzí kolem původního hlavního představitele Kevina Spaceyho, který byl z filmu v pokročilé fázi přípravy po skandálu se sexuálním obtěžování stažen, a ve všech svých scénách nahrazen Christopher Plummer. 

Drama/Krimi/Thriller, USA, 132 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 110 Kč

 

Svatý Petr a papežské baziliky Říma 3D - SVĚTOVÉ UMĚNÍ V KINĚ CENTRUM -

30. 1. 2017 v 17:30 hodin 3D

Unikátní 3D návštěva míst, na kterých se utvářely dějiny Západní kultury.

Díky nejmodernějším technologiím ve službách historie, umění a kultury vás čeká naprosto jedinečný zážitek. Před očima vám doslova ožijí památky „Věčného města“, které tak budete mít doslova na dosah, a přitom stále v pohodlí svého kina. Vypravte se s námi do historického Říma a prohlédněte si fascinující místa, ve kterých se utvářely dějiny. Načerpejte energii sakrálních památek a vychutnejte si jedinečnou atmosféru a genia loci těchto nenapodobitelných míst.

Dokument, Itálie, 90 min., český dabing, vstupné 180 Kč, děti, mládež a senioři 150 Kč. Vstupné v rámci předplatného 130 Kč.

 

- KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -   

Paddington 2 BH

31. 1. 2018 v 17:15 hodin

Pokračování úspěšné rodinné komedie o nezbedném méďovi.

Náš kamarád Paddington se šťastně usadil s rodinou Brownových v Londýně a je oblíbeným členem místní komunity. Aby mohl koupit ten nejlepší dárek ke 100. narozeninám své tety Lucy, musí začít pracovat. Jeho nová cesta za velkým dobrodružstvím pak začne, když je tento dárek ukraden.

Komedie/Rodinný, USA, 103 min., přístupný, český dabing, vstupné 60 Kč* /80 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

 

Změna programu vyhrazena. / www.kinokarvina.cz