Filmová představení kina EX na měsíc únor 2018

1. 02. 2018, 09:00 - 28. 02. 2018, 23:00

Typ: Film

Organizátor: Městský dům kultury Karviná

Místo konání: Kino Ex, Karviná-Nové Město

Nit z přízraků                                              - ART KINO -

2. 2. 2018 v 19:00 hodin

Další herecký koncert držitele tří Oscarů Daniela Day-Lewise.

Nit z přízraků vypráví příběh geniálního módního návrháře Reynoldse Woodcocka, muže posedlého zničující dokonalostí. Muže natolik soustředěného na každičký detail, že mu unikalo vše podstatné. Muže, kterého zničila láska. Nebo zachránila. Záleží na úhlu pohledu. Úspěšný tvůrčí tandem Paul Thomas Anderson a Daniel Day-Lewis si zopakovali spolupráci a po oscarové lahůdce Až na krev stvořili další film, který se zařadí mezi nezapomenutelné. Podle jeho vlastního vyjádření se jedná o poslední celovečerní snímek, ve kterém se slavný herec představil.

Drama, USA, 130 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110

 

Odnikud                                                      - ART KINO -

9. 2. 2018 ve 20:00 hodin

Mistrovský thriller o předsudcích a mstě s aktuální tematikou terorismu.

Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Rodina a přátelé se jí snaží být v těžkých chvílích oporou, Katja ovšem nemůže žít dál s vědomím, že vrazi její rodiny chodí beztrestně na svobodě. V hlavní roli thrilleru německého Turka Fatiha Akina exceluje v netypické roli kráska Diane Kruger (Troja), která zde poprvé hrála ve své mateřštině a v hlavní soutěži festivalu v Cannes získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon.

Drama/Krimi, Německo/Francie, 106 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 80 Kč

 

Pat a Mat ve fimu  - POHÁDKOVÁ NEDĚLE + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

11. 2. 2018 v 16:30 hodin

Známí nešikové ve vlastním celovečerním filmu.

Naši kamarádi mají na půdě krabice plné filmů a pod schody promítačku, na které fanouškům své příhody rádi odpromítají. Nebyli by to ale oni, kdyby se nepotýkali s celou řadou nástrah. A tak se tentokrát utkají se zákeřným kaktusem, suchým stromem nebo se rozhodnou „zvelebit" svůj příbytek originálními úpravami. A jelikož jsme ve 21. století a všude se propaguje zdravý styl života, i „ajeťáci" se pokusí dostat do kondice protáhnutím svých těl na rotopedu. Jak se jim to povede?

Animovaný/Rodinný, ČR, 80 min., přístupný, vstupné 40 Kč*/ 60 Kč  * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku          

 

Nejtemnější hodina                                   

11. 2. 2018 v 18:30 hodin

Historické drama s Gary Oldmanem v roli Winstona Churchilla.

Nový premiér Velké Británie, Winston Churchill, se na počátku 2. světové války ocitá v pekelně obtížné pozici. Hrozba německé invaze je bezprostřední a on se musí v této „temné hodině“ pokusit semknout národ a změnit průběh světových dějin... Výpravné historické drama režiséra Joea Wrighta se zaměřuje na těchto několik klíčových týdnů v Churchillově životě i jeho postupný zisk veškeré moci v království, jež mu později umožnila vyjednat zásadní dohody, které vedly k odražení nacistických vojsk a následně (i díky spojencům) k jejich porážce.  Wright ve filmu maluje ikonický portrét legendárního politika opřený o v pravdě geniální herecký výkon Garyho Oldmana. 

Drama/Historický/Válečný, VB, 125 min., do 12 let nevhodný, vstupné 100

 

S láskou Vincent                                                   - ART KINO -           

17. 2. 2018 ve 20:00 hodin

Unikátní animovaný snímek o malíři Vincentovi van Goghovi.

Snímek navazuje na slova Vincenta van Gogha, který jednou pronesl, že “může komunikovat pouze skrze své malby". Výjimečnost filmu spočívá zejména ve zpracování – vypadá totiž jako jedno jediné ručně malované impresionistické dílo, složené z 65 tisíc olejovými barvami namalovaných pláten, na kterých pracovalo 125 umělců z celého světa (rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn). Snímek vznikl kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb a jedná se o první film svého druhu na světě.  Scénář vznikl na základě van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny.

Animovaný/Drama/Životopisný, UK/Polsko, 88 min., do 12 let nevhodný, vstupné 100

 

Zahradnictví: Nápadník                           - BIOGRAF SENIOR -

21. 2. 2018 v 15:00 hodin

Závěrečný díl rodinné ságy režiséra Jana Hřebejka.

Třetí část výpravné trilogie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Zahradnictví s podtitulem Nápadník se odehrává na samém konci padesátých let. Jde opět o příběh lásky, tentokrát lásky milenecké, kterou se zabývá na pozadí střetu mezi rodiči a dětmi. Nápadník s tragikomickým nadhledem obkresluje ostrou zlomovou linii mezi předválečnou a poválečnou generací, které vycházejí z odlišných životních zkušeností. Každá generace má svoji představu o tom, jak dojít ke štěstí a jisté je, že si k němu musí najít cestu sama.

Romantický/Komedie, ČR/SR, 113 min., vstupné 50 Kč

 

Hmyz                                                            - ART KINO -           

23. 2. 2018 v 19:00 hodin

Nejnovější celovečerní film žijící legendy české animace.

Hospoda na malém městě. Je zavřeno. U stolu v koutě sedí šest místních ochotníků, kteří zkoušejí hru bratří Čapků Ze života hmyzu. Během zkoušky se dokonale prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav, kdy se hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz.  Legendární surrealista, režisér a animátor Jan Švankmajer se loučí s celovečerním filmem skvěle obsazenou dramedií (Jan Budař, Jiří Lábus, Norbert Lichý, Kamila Magálová, Pavel Nový), která je nejen poctou bratrům Čapkovým a Franzi Kafkovi, ale svým podvratně humorným způsobem lecos vypovídá i o stavu naší civilizace a společnosti.

Drama/Komedie, ČR, 98 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110 Kč

 

Esa z pralesa  - POHÁDKOVÁ NEDĚLE + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

25. 2. 2018 v 16:30 hodin

Animovaná komedie o tučňákovi se srdcem bojovníka.         

Maurice sice vypadá jako obyčejný tučňák, byl ale vychován hrdou tygřicí a proto se touží stát nejlepším kung-fu mistrem na světě. To jistě snadné, protože vyniká nejen obrovským odhodláním, ale také neohrabaností a nemotorností. Se svými zvířecími přáteli tvoří bandu známou jako Esa z pralesa, která se snaží udržovat v džungli pořádek a spravedlnost. Tak, jak to dříve dělala jeho matka tygřice. Na prales si ale brousí zuby ďábelsky proradná koala Igor, který nadevše miluje chaos.

Animovaný/Dobrodružný, Francie, 97 min., český dabing, vstupné 40 Kč* /60 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Padesát odstínů svobody         

25. 2. 2018 v 19:00 hodin

Velké vyvrcholení erotické trilogie podle bestselleru E. L. Jamesové.

Fenomén Padesát odstínů vstupuje do třetí, závěrečné fáze. Anasasia Steele a Christian Grey se dobrovolně zřekli své svobody a před svatebními svědky řekli rozhodné „Ano“. Žít šťastně až do smrti jim ale nebude dopřáno. Režisér James Foley okořenil pikantní erotickou romanci pořádnou dávkou thrilleru a svým hrdinům připravil několik nečekaných a nepříjemných překvapení.

Knižní série Padesát odstínů patří mezi nejúspěšnější bestsellery 21. století. Velký úspěch zaznamenává i její filmové zpracování. Film Padesát odstínů šedi s 256.470 diváky stále drží rekord v návštěvnosti českých kin za první víkend promítání.

Erotický/Thriller, USA, 105 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 130 Kč

 

Změna programu vyhrazena. / www.kinokarvina.cz