Filmová představení kina Centrum na měsíc únor 2018

1. 02. 2018, 09:00 - 28. 02. 2018, 23:00

Typ: Film

Organizátor: Městský dům kultury Karviná

Místo konání: Kino Centrum Karviná-Mizerov

Prezident Blaník                                        - ČESKÁ PREMIÉRA –

1. 2. 2018 v 19:00 hodin

2. a 4. 2. 2018 ve 20:00 hodin

Celovečerní film navazující na kultovní satirický seriál Kancelář Blaník.

Antonín Blaník (Marek Daniel) nejmocnější fiktivní lobbista v ČR a hlavní hrdina úspěšného internetového seriálu se rozhodl, že už je na čase vystoupit z politického zákulisí, a oznámil kandidaturu na funkci prezidenta. Ta však skončila dřív, než začala, protože jeho neschopný asistent nedoručil včas podpisové archy. Tonda se však své snahy zachránit českou zemi jen tak nevzdá.… Příběh filmu Prezident Blaník se odehrává na pozadí reálných událostí druhé přímé volby prezidenta České republiky. Vystupuje v něm proto také celá řada skutečných aktérů našeho politického a společenského života. Tvůrci snímku, mimo jiné, natočili různé varianty jeho konce, z nichž nejvhodnější vyberou po oznámení výsledků prezidentské volby… Pravda, láska a Tonda Blaník proto s jistotou zvítězí nad lží a nenávistí i tentokrát. Buďte při tom!

Komedie, ČR, 90 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 120 Kč

 

Coco + předfilm Vánoce s Olafem BH     - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

2. – 3. 2. 2018 ve 14:00 hodin (14:00 Vánoce s Olafem, 14:30 Coco)

Animované dobrodružství legendárních studií Disney/Pixar s 20 minutovým předfilmem ze světa Ledového království.

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným muzikantem, jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši zesnulých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. Součástí projekce bude uvedení „žhavé novinky“ ze světa Ledového království – 20 minutového animovaného filmu Vánoce s Olafem!

Animovaný/Rodinný/Komedie/Muzikál, USA, 109 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč, * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku          

 

Labyrint: Vražedná léčba                                  

2. 2. 2018 v 17:00 hodin 3D

3. 2. 2018 v 17:00 hodin

Finále akční sci-fi trilogie na motivy románů Dylana O´Briana.

Thomas a hrstka jeho přátel unikli z nástrah Labyrintu. Přežili náročnou pouť Spáleništěm. Mnohokrát si mysleli, že už je konec, že to nemůže být horší. Přesto mají ty nejtěžší chvíle a nejbolestivější rozhodnutí teprve před sebou. Ve světě, který se pod tíhou zákeřné nemoci hroutí před očima, mezi šílenci na straně jedné a nevyzpytatelným Z.L.O.S.I.N.em na straně druhé, se musejí poprat o naději a vydat se na nejnebezpečnější misi za nalezením léku na smrtící chorobu.

Snímek je adaptací třetího dílu knižní trilogie Jamese Dashnera. V hlavních rolích se opět představí Dylan O’Brien (Americký zabiják), Kaya Scodelario (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) nebo Thomas Brodie-Sangster (Láska nebeská, Hra o trůny).

Akční/Thriller/Sci-Fi, USA, 140 min., do 12 let nevhodný, vstupné 130 Kč, 3D 150 Kč

 

Špindl                                    

3. 2. 2018 ve 20:00 hodin

4. 2. 2018 v 17:45 hodin

Romantická komedie z lyžařského prostředí.

Když na hory, tak do Špindlu! Právě do romantického prostředí Špindlerova Mlýna vyrážejí sestry Eliška, Katka a Magda na zimní dámskou jízdu v komedii režiséra Milana Cieslera (Láska je láska, Život je život). Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Během týdenního pobytu je zavalí lavina milostných i životních lapálií. Objeví ale na zasněžených horských svazích toho pravého?

Romantický/Komedie, ČR, 98 min., do 12 let nevhodný, vstupné 100 Kč

 

Čertoviny BH                                 

4. 2. 2018 v 15:30 hodin

Po čertech hezká pohádka Zdeňka Trošky.

Hlavní hrdinové nové pohádky Zdeňka Trošky, dva nešikovní čerti Popelák (Jakub Prachař) a Uhelák (Dominick Benedikt), jsou za trest posláni do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly. 

Pohádka, ČR, 103 min., přístupný, vstupné 100 Kč

 

Maxinožka                                       - JARNÍ PRÁZDNINY S KINEM -

5. 2. 2018 v 10:00 hodin

Dobrodružná animovaná komedie pro celou rodinu.

Osamělý kluk jménem Adam se vydává na odvážnou výpravu za nalezením svého dávno ztraceného tatínka. Skutečné dobrodružství pro něj ale začne teprve když zjistí, že jím není nikdo jiný než legendární Lesní muž a že i on sám zdědil po otci nadání, o kterém se mu dříve ani nezdálo... budou je oba potřebovat, v patách totiž mají obří korporaci HairCo., která netouží po ničem jiném, než Lesního muže chytit a pomocí jeho genů vyvinout dokonalý lék na plešatost.   

Anim./Komedie/Rodinný, Francie/Belgie, 91 min., přístupný, český dabing, vstupné 50 Kč, členové klubu Bijásek 40 Kč

 

Jumanji: Vítejte v džungli! BH             

5. 2. 2018 v 17:00 hodin

6. 2. 2018 v 17:00 hodin 3D

Dwayne Johnson a Jack Black v dobrodružné akční komedii.

Když čtveřice školáků náhodou objeví (a spustí) starou videoherní konzoli s hrou s podivným názvem – Jumanji - ocitají se vzápětí v tropické džungli a doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili. Společně pak zjišťují, že Jumanji se nedá jen tak zahrát – musí se přežít. Aby se mohli vrátit zpět do reality, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života…

Dobr./Akční/Komedie/Rodinný, USA, 111 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč, 3D 130 Kč

 

To                                                      - DĚSIVÉ PRÁZDNINY ZA 60 KČ -

5. 2. 2018 v 19:30 hodin

Nechte se vyděsit jedním z nejúspěšnějších hororů současnosti.

Každých sedmadvacet let se ve městě Derry probouzí zlo, beroucí na sebe podobu toho, čeho se nejvíce bojíte. Důvod je jediný: strach ochutí naše maso a "To" může začít hodovat. Živí se hlavně dětmi, protože jejich strach je nejprostší. V roce 1958 se ale spojí parta dětí a "To" porazí. Myslí si, že ho zabily, o dalších 27 let později se ukáže hrůzný opak. "To" stále žije a střádá pomstu… a sedm členů tehdejší party musí opět čelit hrůzám mládí, na které časem neúmyslně zapomněli.

Filmová adaptace nejslavnějšího a nejsugestivnějšího románového eposu krále hororu Stephena Kinga (a dost možná i celých dějin žánru) se soustředí na první polovinu knihy. Už první trailer k filmu přepisoval rekordy, když se jím za pouhých 24 hodin po zveřejnění nechalo na internetu vyděsit 197 miliónů lidí! 

Horor, USA, 135 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 60 Kč

 

Jigsaw                                              - DĚSIVÉ PRÁZDNINY ZA 60 KČ –

6. 2. 2018 v 19:30 hodin

SAW poosmé, bojte se!

Je tomu již sedm let, co se slavná hororová série měla uzavřít sedmým dílem SAW 3D . Místo původně plánovaného rebootu však nyní přichází úplně nový díl série! John Kramer alias Jigsaw je sice mrtvý už více než deset let, ve městě se ale navzdory tomu vrší těla a smrti obětí jsou obzvláště hrůzné. Vyšetřování vede jenom k jednomu muži - Johnu Kramerovi. Jak je to možné? 

Horor, USA/Kanada, 91 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 60 Kč

 

Příšerákovi                                     - JARNÍ PRÁZDNINY S KINEM -

7. 2. 2018 v 10:00 hodin

Myslíte, že máte tu nejděsivější rodinu na světě? Tak to neznáte Příšerákovy!

Wishbonovi nebyli zrovna šťastná rodinka, když je ale zlá čarodějnice Baba Yaga  proměnila v příšery, uvědomili si, že je ten pravý čas přestat naříkat, hádat se a škorpit a že je třeba začít táhnout za jeden provaz… Jejich cesta za rodinným štěstím a odčarováním prokletí je však plná úskalí, ostrých špičatých zubů a … pro Vás, nestranné pozorovatele, i „monstrózní zábavy“. Pokud se Vám líbil Hotel Transylvánie, budete  Příšerákovy zbožňovat!

Anim./Komedie/Rodinný, Německo/VB, 96 min., přístupný, český dabing, vstupné 50 Kč, členové klubu Bijásek 40 Kč

 

Přání k mání BH   - KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

7. 2. 2018 v 17:30 hodin

Pohádkový příběh, plný humoru a splněných přání.

Nový český pohádkový příběh, plný vánoční atmosféry a magie, vypráví o několika podobách lásky: trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši zamilován do sestry svého kamaráda, o poutu mezi Albertovými rodiči, varietními kouzelníky, a také o lásce rodičovské. Albert, ale i všichni ostatní nakonec přijdou na to, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují… Komedie/Rodinný/Pohádka, ČR/SR, 90 min., přístupný, vstupné 60 Kč*/ 80 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Insidious: Poslední klíč               - DĚSIVÉ PRÁZDNINY ZA 60 KČ -       

7. 2. 2018 v 19:30 hodin

Čtvrtý díl kultovní hororové série producenta Jamese Wana!

Čtvrtý díl série Insidious poodhalí záhadnou minulost elitní parapsycholožky Elise Rainerové (Lin Shaye), která se musí vrátit do rodného Nového Mexika, aby zde čelila zatím nejděsivějšímu a nejosobnějšímu honu své kariéry – začne jí totiž strašit v jejím rodném domě! Snímek opět produkovala největší současná žánrová esa - James Wann a společnost Blumhouse.  

Horor/Mysteriózní, USA/Kanada, 103 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 60 Kč

 

Padesát odstínů svobody - ČESKÁ PREMIÉRA+BABSKÉ KINO+VYPRODÁNO! -

8. 2. 2018 v 18:00 hodin

Závěrečný díl erotické trilogie s doprovodným programem pro ženy.

Fenomén Padesát odstínů vstupuje do třetí, závěrečné fáze. Anasasia Steele a Christian Grey se dobrovolně zřekli své svobody a před svatebními svědky řekli rozhodné „Ano“. Žít šťastně až do smrti jim ale nebude dopřáno. Režisér James Foley okořenil pikantní erotickou romanci pořádnou dávkou thrilleru a svým hrdinům připravil několik nečekaných a nepříjemných překvapení.

Karvinská premiéra filmu s doprovodným programem v prostorách kina a jeho kavárny (welcome drink, prezentace partnerů, slosování vstupenek o ceny, apod.). Doprovodný program od 18:00 hodin. Projekce od 19:00 hodin.

Erotický/Thriller, USA, 105 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 140 Kč

 

Emoji ve filmu                         - JARNÍ PRÁZDNINY S KINEM -

9. 2. 2018 v 10:00 hodin

Vítejte v tajném světě uvnitř vašeho mobilu.

Textujete? Chatujete? Píšete na sociální sítě? Jasně! A používáte u toho smajlíky? Tak to je snad jasné! A teď si představte, že jsou to živá stvoření, která se prodírají světem aplikací vašeho mobilu. Že tam žádný svět není? Tak to byste se divili!

V aplikaci pro textové zprávy se ukrývá ohromné město Textopolis, ve kterém žijí vaši oblíbení emoji v naději, že se jednou dostanou do vaší zprávy. Každý z nich má jen jeden výraz, až na smajlíka jménem Gene, který se s tím prostě nehodlá smířit! Chce být normální – jednovýznamový. A tak se rozhodne svůj problém vyřešit. Na cestě za normalitou mu bude pomáhat emoji HI-5  a nechvalně proslulá hackerka Jailbreak. Trojka smajlíků se společně vydá na cestu mobil do cloudu, aby našli kód, který může Gena opravit. Jenže projít skrz mobilní aplikace, to není procházka růžovým sadem – je to hotová džungle!

Anim./Dobr./Komedie, USA, 97 min., přístupný, český dabing, vstupné 50 Kč, členové klubu Bijásek 40 Kč

 

Padesát odstínů svobody         

9. - 11. 2. 2018 v 17:00 hodin

9. - 10. 2. 2018 ve 20:00 hodin

12. - 14. 2. 2018 v 19:30 hodin

Velké vyvrcholení erotické trilogie podle bestselleru E. L. Jamesové.

Fenomén Padesát odstínů vstupuje do třetí, závěrečné fáze. Anasasia Steele a Christian Grey se dobrovolně zřekli své svobody a před svatebními svědky řekli rozhodné „Ano“. Žít šťastně až do smrti jim ale nebude dopřáno. Režisér James Foley okořenil pikantní erotickou romanci pořádnou dávkou thrilleru a svým hrdinům připravil několik nečekaných a nepříjemných překvapení.

Knižní série Padesát odstínů patří mezi nejúspěšnější bestsellery 21. století. Velký úspěch zaznamenává i její filmové zpracování. Film Padesát odstínů šedi s 256.470 diváky stále drží rekord v návštěvnosti českých kin za první víkend promítání.

Erotický/Thriller, USA, 105 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 140 Kč

 

Sněhová královna: Tajemnství ohně a ledu BH   - ČESKÁ PREMIÉRA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

10. 2. 2018 v 15:00 hodin

11. 2. 2018 v 15:00 hodin 3D

Třetí pokračování úspěšné animované série plné humoru a dobrodružství.

Hlavní hrdinkou příběhu je odvážná Gerda, která porazila Sněhovou královnu a osvobodila svého bratra Kaie. Díky tomu se z nich staly tak trochu pohádkové celebrity. Zatímco Gerda to bere s nadhledem, zasněný Kai se o něco hůře vyrovnává se svou popularitou. Aby si od této vysilující slávy trochu odpočinuli, vydávají se do hor za svým trollím kamarádem Ormem, kde na ně však nečeká žádná odpočinková dovolená, ale pořádné nové dobrodružství... Naši hrdinové se střetnou s magií ohně a ledu a tak jim chvilku bude pořádně horko a chvíli zase hodně velká zima.

Animovaný/Dobrodružný/Rodinný/Komedie, Rusko, 89 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč */120 Kč, 3D 120 Kč */140 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Star Wars: Poslední z Jediů       

11. 2. 2018 v 19:30 hodin

12. 2. 2018 v 16:30 hodin 3D

Osmá kapitola kultovní vesmírné ságy.

V nejnovější kapitole nejslavnější sci-fi ságy historie filmu, se nové postavy z předchozího snímku Star Wars: Síla se probouzí spojí s legendárními hrdiny (Luke Skywalker, princezna Leia), aby spolu prožily strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti. Připravte se na nejedeno velké překvapení!

Akční/Dobrodružný/Sci-Fi, USA, 150 min., přístupný, v orig. znění s titulky, vstupné 100 Kč, 3D 130 Kč

 

Prezident Blaník                             

13. 2. 2018 v 17:30 hodin

Celovečerní film navazující na úspěšný satirický seriál Kancelář Blaník.

Antonín Blaník (Marek Daniel) nejmocnější fiktivní lobbista v ČR a hlavní hrdina úspěšného internetového seriálu se rozhodl, že už je na čase vystoupit z politického zákulisí, a oznámil kandidaturu na funkci prezidenta. Ta však skončila dřív, než začala, protože jeho neschopný asistent nedoručil včas podpisové archy. Tonda se však své snahy zachránit českou zemi jen tak nevzdá.… Příběh filmu Prezident Blaník se odehrává na pozadí reálných událostí druhé přímé volby prezidenta České republiky. Vystupuje v něm proto také celá řada skutečných aktérů našeho politického a společenského života. Tvůrci snímku, mimo jiné, natočili různé varianty jeho konce, z nichž nejvhodnější vyberou po oznámení výsledků prezidentské volby… Pravda, láska a Tonda Blaník proto s jistotou zvítězí nad lží a nenávistí i tentokrát. Buďte při tom!

Komedie, ČR, 90 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 120 Kč  

 

Špindl                                                           - BIOGRAF SENIOR -    

14. 2. 2018 v 15:00 hodin

Romantická komedie z lyžařského prostředí.

Když na hory, tak do Špindlu! Právě do romantického prostředí Špindlerova Mlýna vyrážejí sestry Eliška, Katka a Magda na zimní dámskou jízdu v komedii režiséra Milana Cieslera (Láska je láska, Život je život). Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Během týdenního pobytu je zavalí lavina milostných i životních lapálií. Objeví ale na zasněžených horských svazích toho pravého?

Romantický/Komedie, ČR, 98 min., vstupné 50 Kč

 

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci    - VALENTÝNSKÁ AKCE: 1 + 1 ZDARMA -

14. 2. 2018 v 17:15 hodin

Klára Issová v komedii podle románu Haliny Pawlowské.

Olga (K. Issová), hlavní hrdinka nové komedie režiséra Filipa Renče, zoufale touží po lásce. Moc štěstí v ní ale nemá. Podle Olgy proto, že jí život hází pod nohy jeden klacek za druhým a k tomu má ještě velkou smůlu na chlapy… Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je ale přesně tou komedií, ze které krom škodolibého pobavení z životních trapasů někoho jiného, vyplývá také ponaučení, že co se týče lásky, tak... i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát!

Nová česká komedie, v níž se vedle Kláry Issové představí celá řada dalších českých a slovenských herců, vychází ze dvou knih Haliny Pawlowské – její dnes již legendární stejnojmenné prvotiny Zoufalé ženy dělají zoufalé věci a jejího letošního pokračování Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Spisovatelka sama se na filmu podílela jako scénáristka.

Komedie, ČR, 83 min., do 12 let nevhodný, vstupné 120 Kč/ AKCE 1 + 1 VSTUPENKA ZDARMA

 

Black Panther         - ČESKÁ PREMIÉRA + VSTUPNÉ PRO MLÁDEŽ - 

15. a 17. 2. 2018 v 17:00 hodin 3D

15. 2. 2018 ve 20:00 hodin

16. a 18. 19. 2. 2018 v 17:00 hodin

16. 2. 2018 ve 20:00 hodin 3D

Marvel představuje nového komiksového hrdinu v jeho prvním vlastním filmu.

Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však na scéně objeví dávný nepřítel, je T’Challa vtažen do konfliktu ohrožujícím nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Panthera.

Akční/Drama/Sci-Fi, USA, 133 min., přístupný, český dabing (15. a 16. 2. ve 20:00 hod., v orig. znění s titulky), vstupné 110 Kč*/130 Kč, 3D 130 Kč*/150 Kč  * platí pro mládež do 15 let při prokázání věku

 

Coco + předfilm Vánoce s Olafem BH             

17. 2. 2018 ve 14:00 hodin (14:00 Vánoce s Olafem, 14:30 Coco)

Animované dobrodružství legendárních studií Disney/Pixar s 20 minutovým předfilmem ze světa Ledového království.

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným muzikantem, jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši zesnulých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. Součástí projekce bude uvedení „žhavé novinky“ ze světa Ledového království – 20 minutového animovaného filmu Vánoce s Olafem!

Animovaný/Rodinný/Komedie/Muzikál, USA, 109 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč

 

Padesát odstínů svobody         

17. a 19. 2. 2018 ve 20:00 hodin

Velké vyvrcholení erotické trilogie podle bestselleru E. L. Jamesové.

Fenomén Padesát odstínů vstupuje do třetí, závěrečné fáze. Anasasia Steele a Christian Grey se dobrovolně zřekli své svobody a před svatebními svědky řekli rozhodné „Ano“. Žít šťastně až do smrti jim ale nebude dopřáno. Režisér James Foley okořenil pikantní erotickou romanci pořádnou dávkou thrilleru a svým hrdinům připravil několik nečekaných a nepříjemných překvapení.

Knižní série Padesát odstínů patří mezi nejúspěšnější bestsellery 21. století. Velký úspěch zaznamenává i její filmové zpracování. Film Padesát odstínů šedi s 256.470 diváky stále drží rekord v návštěvnosti českých kin za první víkend promítání.

Erotický/Thriller, USA, 105 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 130 Kč

 

Sněhová královna: Tajemnství ohně a ledu BH   - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

18. 2. 2018 v 15:00 hodin

Třetí díl úspěšné animované série plné humoru a dobrodružství.

Hlavní hrdinkou příběhu je odvážná Gerda, která porazila Sněhovou královnu a osvobodila svého bratra Kaie. Díky tomu se z nich staly tak trochu pohádkové celebrity. Zatímco Gerda to bere s nadhledem, zasněný Kai se o něco hůře vyrovnává se svou popularitou. Aby si od této vysilující slávy trochu odpočinuli, vydávají se do hor za svým trollím kamarádem Ormem, kde na ně však nečeká žádná odpočinková dovolená, ale pořádné nové dobrodružství... Naši hrdinové se střetnou s magií ohně a ledu a tak jim chvilku bude pořádně horko a chvíli zase hodně velká zima.

Animovaný/Dobrodružný/Rodinný/Komedie, Rusko, 89 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč, * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Tvář vody                                        - ČESKÁ PREMIÉRA -     

18. 2. 2018 ve 20:00 hodin

21. 2. 2018 v 19:30 hodin

Nevídaná variace na Krásku a zvíře v podání Guillerma del Tora.

Němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) se v tajné americké vládní laboratoři sblíží s podivuhodným vodním (ne)tvorem nalezeným v Amazonii. S pomocí své nejlepší kamarádky, souseda a několika (sovětských) špiónů naplánuje jeden z nejpodivuhodnějších a nejromantičtějších únosů v dějinách filmu. Čeká Vás tak trochu "jiný příběh o lásce", má jej totiž na svědomí mexický mistr netradičního vyprávění Guillermo del Torro (Faunův labyrint, Hellboy).

Film Tvář vody již získal hlavní cenu na festivalu v Benátkách i Zlatý glóbus za režii a je považován za jednoho z adeptů na blížící se Oscary.

Drama/Fantasy, USA, 123 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 120

 

Dáma s kaméliemi     - SVĚTOVÉ UMĚNÍ V KINĚ CENTRUM -                

20. 2. 2018 v 17:30 hodin

Nejvýznamnější baletní scéna světa představuje tragické drama lásky.

V baletu na motivy románu Alexandra Dumase mladšího, rozkrývá John Neumeier, jeden z nejvýznamnějších choreografů současnosti, hlubokou psychologii postav. Melancholickou atmosféru tragické lásky pařížské kurtizány a muže z vyšší společnosti umocňuje romantická hudba Frederyka Chopina.

Bolshoi Ballet, Moskva; 185 minut (dvě přestávky); vstupné 230 Kč, děti, mládež a senioři 200 Kč. Vstupné v rámci předplatného 180 Kč

 

Ferdinand BH    - KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

21. 2. 2018 v 17:00 hodin

Animovaná komedie od tvůrců Doby Ledové.

Ferdinand je pořádně velký býk s ještě větším srdcem. Je to roztomilé, leč trochu nešikovné tvoření, které ale neznalí lidé považují za nebezpečné a zuřivé monstrum. Něžný a společenský býk, který má jednoho dnes stanout tváří v tvář matadorovi, se se svým osudem nechce jen tak smířit a tak podnikne největší dobrodružství svého života a s pomocí svých nových přátel se vydává na dlouhou cestu Španělskem.

Komedie/Rodinný, USA, 108 min., přístupný, český dabing, vstupné 60 Kč*/80 Kč 

* platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Akta Pentagon: Skrytá válka                             - ČESKÁ PREMIÉRA -     

22. 2. 2018 v 17:30 hodin

24. a 25. 2. 2018 v 19:30 hodin

Politické drama Stevena Spielberga s Tomem Hanksem a Meryl Streepovou.

Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří v roce 1971 zveřejnili tajnou zprávu o angažovanosti americké vlády během války ve Vietnamu označovanou jako Pentagon Papers. Studie sepsaná ministrem obrany výhradně pro vládní účely obsahovala informace o tom, že Spojené státy rozšířily válku do Kambodže a Laosu a eskalovaly konflikt pobřežními přepady a útoky námořní pěchoty v Severním Vietnamu. Nic z toho až do té doby nebylo v amerických médiích publikováno. A právě snaha o ututlání skutečností trvající čtyři prezidentská období donutila první americkou vydavatelku Kate Graham (Meryl Streep) a ambiciózního šéfredaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks) z deníku The Washington Post vyhlásit vládě bezprecedentní válku, ve které pro svobodu slova riskovali úplně všechno.

Tvůrce se netají tím, že film natočil záměrně s odkazem na současnou situaci ve Státech. Ostatně obě velké oscarové hvězdy, které ve snímku ztvárnily hlavní role, patří také k hlasitým kritikům současného amerického prezidenta. 

Drama/Thriller/Historický/Životopisný, USA, 115 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110

 

 

Věčně tvá nevěrná                                   - ČESKÁ PREMIÉRA –

22. - 23. a 27. 2. 2018 ve 20:00 hodin

24. a 26. 2. 2018 v 17:30 hodin

Nová romantická komedie od tvůrců snímků Láska je láska a Špindl.

Josef (Saša Rašilov) a Miluška (Lenka Vlasáková) jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby... Na záchranu přijíždí teta Marta (Vilma Cibulková), která má šílený plán jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka, pracující v manželské poradně, naordinuje manželům nevěru - musejí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít....

Snímek natočil tvůrce celé řady úspěšných romantických komedií (Láska je láska, Život je život nebo Špindl), režisér Milan Cieslar.

Romantická komedie, ČR, 92 min., do 12 let nevhodný, vstupné 130 Kč

 

Za kamarády z večerníčků 9                 - Promítání pro děti a MŠ –

23. 2. 2018 v 9:30 hodin

Animované pásmo plné oblíbených pohádkových hrdinů.

Maxipes Fík ve škole, O klukovi z plakátu, Divoké sny Maxipsa Fíka, Kosí bratři, Říkání o víle Amálce, O makové panence, O loupežníku Rumcajsovi, Rákosníček a jeho rybník, Jak Křemílek a Vochomůrka pozdravili myšku

Animované pásmo, ČR, 63 min., přístupný, vstupné 20 Kč

 

Paddington 2                                 - Promítání pro malé diváky a ŠD –

23. 2. 2018 ve 13:30 hodin

Pokračování úspěšné rodinné komedie o nezbedném méďovi.

Náš kamarád Paddington se šťastně usadil s rodinou Brownových v Londýně a je oblíbeným členem místní komunity. Aby mohl koupit ten nejlepší dárek ke 100. narozeninám své tety Lucy, musí začít pracovat. Jeho nová cesta za velkým dobrodružstvím pak začne, když je tento dárek ukraden.

Komedie/Rodinný, USA, 103 min., přístupný, český dabing, vstupné 40 Kč

 

Pračlověk BH      - ČESKÁ PREMIÉRA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

23. 2. 2018 v 17:45 hodin

24. - 25. 2. 2018 v 15:30 hodin

Animovaná komedie od tvůrců Slepičího úletu a Ovečky Shaun.

Dug je neohrožený hrdina dosud poklidně žijící v době kamenné. Ale teď, spolu se svým čtyřnohým přítelem Čenichem, musí zachránit svůj kmen a milovaný domov před velkou hrozbou... Vtrhla k nim doba bronzová v čele s padoušským lordem Bafoněm! Animovaná komedie od tvůrců Slepičího úletu a Ovečky Shaun.

Pod příběh animované komedie Pračlověk, který se odehrává v době, kdy po naší zemi kráčeli mamuti a lidé si vážili rodných jeskyní, je podepsáno slavné Britské studio Aardman v čele s oscarovým režisérem Nickem Parkem. Po takových filmech jako jsou Wallace a Gromit, Slepičí úlet nebo Ovečka Shaun přichází tentokrát se střetem civilizací. Vyhraje doba kamenná nebo bronzová?

Animovaný/Dobrodružný/Komedie, VB/Francie, 89 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč  * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Ewa Farna 10: Neznámá známá                       

25. 2. 2018 v 17:30 hodin

Hvězdná zpěvačka se představuje v dokumentární filmu.

Dokumentární snímek mapující profesní kariéru i soukromí česko-polské pěvecké superhvězdy Ewy Farne, zachycuje (prostřednictvím řady exkluzivních archivních materiálů a posledních dvou let strávených s "kamerou v zádech") její zrod a raketový vzestup mezi pěveckou elitu, ale také aktuální moment, kdy se po deseti letech rozešla se svým managementem, postavila se na vlastní nohy a ještě se stihla vdát. V dokumentu, pod nímž je sama zpěvačka podepsána jako scénáristka a producentka, tedy dostanou všichni fanoušci exkluzivní možnost nahlédnout jak do zákulisí českého showbussinesu, tak do osobního života svého idolu, který se před jejich očima přerodí z holčičky v ženu a z hvězdičky v sebevědomou managerku. NIc holt nepíše lepší scénář, než život sám.

Dokumentární/Hudební, ČR/Polsko, 90 min., přístupný, vstupné 110

 

Hora                                                             

26. 2. 2018 v 19:30 hodin

Vztah člověka a hor jako impozantní dokumentární symfonie.

Ještě před třemi staletími byl záměr vyrazit "na hory" považován za naprosté šílenství. Hory byly synonymem nebezpečí, nikoli krásy, světemm kterému se člověk raději vyhýbal, než aby jej vyhledával. Čím nás tedy hory tak očarovaly a proč člověka přitahují, často za cenu života?

Odpověď najdete v nádherné filmové eseji, která je unikátním výsledkem tvůrčího spojení uznávané režisérky Jennifer Peedom (Šerpa), Australského komorního orchestru, stovek dobrodruhů s kamerami a uznávaného spisovatele Roberta Macfarlana, kteří společně vzdávají hold horským masivům a zkoumají historii naší nekončící fascinace horami.

Dokumentární, Austrálie, 74 min., do 12 let nevhodný, vstupné 80 Kč

Vztah člověka a hor jako impozantní dokumentární symfonie.

 

Black Panther                                - VSTUPNÉ PRO MLÁDEŽ -       

27. 2. 2018 v 17:15 hodin

28. 2. 2018 v 19:30 hodin

Marvel představuje nového komiksového hrdinu v jeho prvním filmu Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však na scéně objeví dávný nepřítel, je T’Challa vtažen do konfliktu ohrožujícím nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Panthera.

Akční/Drama/Sci-Fi, USA,  133 min., přístupný, český dabing (28. 2. v orig. znění s titulky), vstupné 110 Kč*/130 Kč  * platí pro mládež do 15 let při prokázání věku

 

Paddington 2      - BIOGRAF SENIOR + VEZMĚTE VNUKY DO KINA –

28. 2. 2018 v 15:00 hodin

Milá komedie pro všechny generace.

Nejoblíbenější britský medvěd Paddington se šťastně usadil s rodinou Brownových v Londýně a je vítaným členem místní komunity. Aby mohl koupit ten nejlepší dárek ke 100. narozeninám své tety Lucy, musí začít pracovat. Jeho nová cesta za velkým dobrodružstvím pak začne, když je tento dárek ukraden...

V hlavních rolích snad nejlépe přijaté rodinné komedie loňského roku září plejáda britských hvězd jako Ben Whishaw, Brendan Gleeson, Sally Hawkins nebo Hugh Grant.

Komedie/Rodinný, USA, 103 min., přístupný, český dabing, vstupné 50 Kč/ AKCE VEZMĚTE VNUKY DO KINA: ke každé seniorské vstupence možnost zakoupit dětské vstupenky v ceně 40 Kč

 

Čertoviny BH   - KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

28. 2. 2018 v 17:15 hodin

Po čertech hezká pohádka Zdeňka Trošky.

Hlavní hrdinové nové české pohádky, dva nešikovní čerti Popelák (Jakub Prachař) a Uhelák (Dominick Benedikt), jsou za trest posláni do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšno

u duši. Jejich úkol se jim však nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly. 

Pohádka, ČR, 101 min., přístupný, vstupné 60 Kč*/80* platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Změna programu vyhrazena. / www.kinokarvina.cz