Filmová představení kina Centrum - březen 2018

1. 03. 2018, 15:30 - 31. 03. 2018, 23:00

Typ: Film

Organizátor: Městský dům kultury Karviná

Místo konání: Kino Centrum Karviná-Mizerov

Noční hra - ČESKÁ PREMIÉRA -

1. – 2. 3. 2018 v 17:45 hodin

Zběsilá akční komedie od tvůrců série Šéfové na zabití.

Max (J. Bateman) a Annie (R. McAdams) se svými přáteli rádi hrají společenské hry.  Jejich pravidelné herní večery však naberou obrátky ve chvíli, se rozhodnou pro něco trošku jiného a místo toho, aby hráli Člověče, nezlob se, zorganizuje Maxův bratr Brooks „Noční hru“ - party se záhadnou vraždou, falešnými lupiči a federálními agenty… která je fakt zábavná až do chvíle, dokud se naši hrdinové nepřimotají k opravdovému zločinu a trošku se jim to celé vymkne z rukou… Dál už se budete bavit pouze Vy. A to tak, že skvěle!

Komedie/Krimi/Akční, USA, 100 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 110 Kč

 

Winchester: Sídlo démonů - HORORníček + ČESKÁ PREMIÉRA -

1. – 2. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Tvůrci snímku JIGSAW Vás vítají v nejstrašidelnějším domě na světě!

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště... Obrovské sídlo rodiny Winchesterů, nejstrašidelnější dům lidské historie, je právě takovým místem, byl totiž postaven na tenkém pomezí našeho světa a samotného pekla a duchové se v něm objevují už téměř 150 let. Poznejte jeho děsivý příběh! Hlavní roli děsivě atmosférického snímku s neopakovatelnou temnou viktoriánskou atmosférou ztvárnila držitelka Oskara Helen Mirrenová.

Horor/Mysteriózní/Thriller, USA, 99 min., do 12 let nevhodný, vstupné 120 Kč

Triky s trpaslíky BH - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ + ČESKÁ PREMIÉRA -

3. 3. 2018 v 13:45 hodin

4. 3. 2018 v 15:30 hodin

Nová animovaná komedie od tvůrců Velké oříškové loupeže.

Chloe a její maminka Catherine se už zase stěhují. Tentokrát do Nové Anglie, ve které si pořídily nádherný dům plný zahradních trpaslíků. Chloe má ale jiné starosti. Začíná chodit do nové školy a snaží se spřátelit se spolužačkami. Navíc se do ní zakoukal kluk ze sousedství. Chloe si ale postupně začne všímat, že se v domě dějí divné věci. Všude jsou obaly od sladkostí, které někdo snědl. A co ti trpaslíci? Jako by snad na ni mrkli, nebo se dokonce pohnuli?

AnimovanýKomedie, USA/Kanada, 89 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč             * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku          

 

Pračlověk BH - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

3. 3. 2018 v 15:45 hodin

Animovaná komedie od tvůrců Slepičího úletu a Ovečky Shaun.

Dug je neohrožený hrdina dosud poklidně žijící v době kamenné. Ale teď, spolu se svým čtyřnohým přítelem Čenichem, musí zachránit svůj kmen a milovaný domov před velkou hrozbou... Vtrhla k nim doba bronzová v čele s padoušským lordem Bafoněm! Animovaná komedie od tvůrců Slepičího úletu a Ovečky Shaun.

Pod příběh animované komedie Pračlověk, který se odehrává v době, kdy po naší zemi kráčeli mamuti a lidé si vážili rodných jeskyní, je podepsáno slavné Britské studio Aardman v čele s oscarovým režisérem Nickem Parkem. Po takových filmech jako jsou Wallace a Gromit, Slepičí úlet nebo Ovečka Shaun přichází tentokrát se střetem civilizací. Vyhraje doba kamenná nebo bronzová?

Animovaný/Dobrodružný/Komedie, VB/Francie, 89 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč      * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

Padesát odstínů svobody         

3. 3. 2018 v 17:45 hodin

5. 3. 2018 v 19:30 hodin

Velké vyvrcholení erotické trilogie podle bestselleru E. L. Jamesové.

Fenomén Padesát odstínů vstupuje do třetí, závěrečné fáze. Anasasia Steele a Christian Grey se dobrovolně zřekli své svobody a před svatebními svědky řekli rozhodné „Ano“. Žít šťastně až do smrti jim ale nebude dopřáno. Režisér James Foley okořenil pikantní erotickou romanci pořádnou dávkou thrilleru a svým hrdinům připravil několik nečekaných a nepříjemných překvapení.

Knižní série Padesát odstínů patří mezi nejúspěšnější bestsellery 21. století. Velký úspěch zaznamenává i její filmové zpracování. Film Padesát odstínů šedi s 256.470 diváky stále drží rekord v návštěvnosti českých kin za první víkend promítání.

Erotický/Thriller, USA, 105 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 120 Kč

 

Sex Pistols: Anglie tu bude navždy - KINO CENTRUM ŽI(v)JE -

3. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Největší punková legenda jediný večer na plátnech českých kin.

Koncertní snímek Juliena Templa, dvorního režiséra a kronikáře zakladatelů britského punku - kapely Sex Pistols, zachycuje sérii unikátních vystoupení, během nichž znovuobnovený soubor v Brixtonské akademii v Londýně v listopadu 2007 odehrál sérii vystoupení, jimiž přivedl k extázi věrné fanoušky a oslavil třicáté výročí vzniku své jediné nahrávky Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols, jednoho z nejvlivnějších alb v dějinách moderní hudby. Přijďte také zažít na vlastní kůži neopakovatelnou atmosféru vystoupení, během nichž punkoví dědové na pódiu a punkoví vnuci v hledišti společně zpívali legendární songy od God Save the Queen po Anarchy In the UK, jako by šlo život! A pak, že je punk mrtvý!

Koncert je uváděn v rámci akce JEDEN VEČER STO KIN V ČR a jde tedy o jedinečnou příležitost, která se už nemusí nikdy opakovat. Nezmeškejte ji! 

Hudební, Velká Británie, 75 min., do 15 let nepřístupný, v předprodeji 150 Kč, v den projekce 180 Kč

Věčně tvá nevěrná                                    

4. a 6. 3. 2018 v 17:30 hodin

Romantická komedie od tvůrců snímků Láska je láska a Špindl.

Josef (Saša Rašilov) a Miluška (Lenka Vlasáková) jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby... Na záchranu přijíždí teta Marta (Vilma Cibulková), která má šílený plán jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka, pracující v manželské poradně, naordinuje manželům nevěru - musejí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít....

Snímek natočil tvůrce celé řady úspěšných romantických komedií (Láska je láska, Život je život nebo Špindl), režisér Milan Cieslar.

Romantická komedie, ČR, 92 min., do 12 let nevhodný, vstupné 120 Kč

Já, Tonya - ČESKÁ PREMIÉRA -

4. 3. 2018 v 19:30 hodin

5. 3. 2018 v 17:00 hodin

Margot Robbie jako nejkontroverznější krasobruslařka sportovní historie.

Černočerná komedie Já, Tonya přináší divoký a stěží uvěřitelný příběh, který by vydal na několik životů. Popisuje životní dráhu americké krasobruslařky Tonyi Harding, která zahrnovala vzestup z ničeho až na vrchol, touhu, vášeň, pád na samotné dno a jeden z největších skandálů sportovní historie – objednání fyzického útoku na soupeřku Nancy Kerriganovou.

V hlavní roli provokativní a kontroverzní Tonyi, krasobruslařky, která jako jedna z prvních na světě v soutěži skočila trojitého axela, exceluje Margot Robbie, která zazářila jako komiksová Harley Quinn v Sebevražedném oddílu. Za roli Tonyi Hardingové byla Margot Robbie nominována na Oskara v kategorii ženský herecký výkon v hlavní roli.

Životopisný/Drama/Komedie/Sportovní, USA, 119 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 110 Kč

Rudá volavka                                           

6. - 7. 3. 2018 v 19:30 hodin

Oscarová Jennifer Lawrence jako svůdná smrtící zbraň ve špionážním psychothrilleru.

Dominika Jegorovová (J. Lawrence) má mnoho tváří. Je milující dcerou, primabalerínou, kterou dovedla její dravost až na absolutní hranici sil. A především je špičkovou agentkou ruské tajné služby, mistryní ve využití svého těla a mysli jako dokonalých smrtících zbraní. Poté, co je nasazena na Nathaniela Nashe (J. Edgerton), důstojníka CIA, který řídí jednoho z nejdůležitějších špiónů v Rusku, začíná ten pravý souboj plný triků, nedůvěry i nevyhnutelné vzájemné touhy.

Oceňovanou předlohu k filmu napsal Jason Matthews, veterán CIA s dokonalou znalostí světa kontrarozvědky.

Thriller/ Psychologický, USA, 136 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 120 Kč

 

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci  - BIOGRAF SENIOR -

7. 3. 2018 v 15:00 hodin

Komedie Filipa Renče podle románu Haliny Pawlowské.

Olga (K. Issová), zoufale touží po lásce. Moc štěstí v ní ale nemá. Podle Olgy proto, že jí život hází pod nohy jeden klacek za druhým… Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je ale přesně tou komedií, ze které krom škodolibého pobavení z životních trapasů někoho jiného, vyplývá také ponaučení, že co se týče lásky, tak i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát!

Nová česká komedie, v níž se vedle Kláry Issové představí celá řada dalších českých a slovenských herců, vychází z knihy Haliny Pawlowské Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Spisovatelka sama se na filmu podílela jako scénáristka.

Komedie, ČR, 83 min., vstupné 50 Kč

 

KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

Esa z pralesa BH  

7. 3. 2018 v 17:15 hodin

Animovaná komedie o tučňákovi se srdcem bojovníka.         

Maurice sice vypadá jako obyčejný tučňák, byl ale vychován hrdou tygřicí a proto se touží stát nejlepším kung-fu mistrem na světě. To jistě snadné, protože vyniká nejen obrovským odhodláním, ale také neohrabaností a nemotorností. Se svými zvířecími přáteli tvoří bandu známou jako Esa z pralesa, která se snaží udržovat v džungli pořádek a spravedlnost. Tak, jak to dříve dělala jeho matka tygřice. Na prales si ale brousí zuby ďábelsky proradná koala Igor, který nadevše miluje chaos.

Animovaný/Dobrodružný, Francie, 97 min., český dabing, vstupné 60 Kč* /80 Kč

* platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Tátova volha - ČESKÁ PREMIÉRA -

8. a 11. 3. 2018 v 17:45 hodin

9. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Eliška Balcarová a Taťána Vilhelmová v dojemné komedii Jiřího Vejdělka.         

Kostýmní výtvarnice Eva (E. Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (T. Vilhelmová), má ještě nemanželského syna. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (V. Cibulková, E. Holubová, H. Maciuchová) a přátel (B. Polívka, E. Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc …

Pod laskavou i emotivní road movie je podepsán oblíbený režisér Jiří Vejdělek, autor snímků Účastníci zájezdu, Václav, Roming nebo Ženy v pokušení.

Komedie/Drama, ČR, 90 min., přístupný, vstupné 130 Kč

Přání smrti - ČESKÁ PREMIÉRA -

8. a 11. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Bruce Willis v akční pecce bere zákon do vlastních rukou…

Lékař Paul Kersey (B. Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním útoku umírá jeho manželka a dcera zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje.

Krimi/Drama/Akční/Thriller, USA, 103 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 120 Kč

 

ČESKÁ PREMIÉRA + DĚTSKÉ ODPOLEDNE V KINĚ + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

Včelka Mája: Medové hry BH    

9. 3. 2018 v 16:30 hodin

Premiéra nového dobrodružství Včelky Máji s programem pro děti.

Vyrazte si s dětmi do kina Centrum na premiéru animované pohádky o Včelce Máje a zažijte odpoledne plné medových her a sladkých dobrodružství! V prostorách kina pro Vás bude připraveno zábavné včelí odpoledne s medovými dobrotami, včelími hrátkami, zábavou a poučením! To bude hukot… Jako v pravém úlu!

Začátek programu v 16:30 hodin

Začátek projekce v 17:30 hodin

Animovaný/Rodinný/Komedie, Německo/Austrálie, 85 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku          

Včelka Mája: Medové hry BH     - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

10. 3. 2018 ve 13:30 hodin

11. 3. 2018 v 15:30 hodin

Nové filmové dobrodružství včelích kamarádů Máji a Vilíka.

V Májině úlu to bzučí vzrušením, už dokončili letní sklizeň a z Buzztropolis přijel vysoký hodnostář s důležitým vzkazem pro královnu. Obdrží její úl už konečně pozvánku na Velké medové hry? Májino nadšení rychle opadne, když zjistí, že její úl nejenže se nesmí soutěže zúčastnit, ale že císařovna také požaduje, aby odevzdali polovinu letní sklizně medu jako příspěvek na výživu atletů soutěžících na Velkých medových hrách. V rozporu s přáním královny se Mája rozhodne odjet do Buzztropolis a osobně se postavit před císařovnu.

Animovaný/Rodinný/Komedie, Německo/Austrálie, 85 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku          

 

Expediční kamera 2018

10. 3. 2018 v 16:00 hodin

Festival filmů o přírodě, cestování, sportu a dobrodružství.

Devátý ročník největšího filmového festivalu outdoorového filmu v ČR Vám dá možnost zhlédnout 6 snímků plných nádherných přírodních scenérií, odvážných sportovních výkonů a neuvěřitelných lidských příběhů. Festivalem bude diváky znovu provázet karvinský cestovatel a dobrodruh Ivo Petr a příslovečnou „třešničkou na dortu“ bude projekce fotografií karvinského rodáka Silvestra Szabó, který nám ukáže snímky (a přiblíží zážitky) ze svých cest po Africe… a to na velkém plátně kina a v takové kvalitě, že ve srovnatelném měřítku vysoce ceněné práce tohoto známého „portrétisty“ exotických krajin a zvířat NIKDE jinde neuvidíte!

Dokument/Outdoor/Projekce fotografií, přístupný, vstupné 90 Kč, děti, studenti a senioři 60 Kč

Black Panther - VSTUPNÉ PRO MLÁDEŽ -       

12. 3. 2018 v 17:15 hodin

13. 3. 2018 v 17:15 hodin 3D

14. 3. 2018 v 19:30 hodin

Marvel představuje nového komiksového hrdinu v jeho prvním vlastním filmu.

Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však na scéně objeví dávný nepřítel, je T’Challa vtažen do konfliktu ohrožujícím nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Panthera.

Akční/Drama/Sci-Fi, USA, 133 min., přístupný, český dabing (14. 3. v orig. znění s titulky), vstupné 110 Kč*/130 Kč, 3D 130 Kč*/150 Kč  * platí pro mládež do 15 let při prokázání věku

 

Akta Pentagon: Skrytá válka                                        

12. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Politické drama Stevena Spielberga s Tomem Hanksem a Meryl Streepovou.

Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří v roce 1971 zveřejnili tajnou zprávu o angažovanosti americké vlády během války ve Vietnamu, která obsahovala informace o tom, že Spojené státy rozšířily válku do Kambodže a Laosu. Vydavatelka Kate Graham (Meryl Streep) a ambiciózní šéfredaktor Ben Bradley (Tom Hanks) z deníku The Washington Post vyhlásili vládě bezprecedentní válku, ve které pro svobodu slova riskovali úplně všechno.

Tvůrce se netají tím, že film natočil záměrně s odkazem na současnou situaci ve Státech. Ostatně obě velké oscarové hvězdy, které ve snímku ztvárnily hlavní role, patří také k hlasitým kritikům současného amerického prezidenta. 

Drama/Thriller/Historický/Životopisný, USA, 115 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110

 

Matky na tahu o vánocích    - FILMOVÉ HITY ZA 80 KČ –           

13. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Dámská vánoční jízda od tvůrců Pařby ve Vegas.

Říká se, že Vánoce jsou nejkrásnější období roku… Pro koho to ale platí nejméně? No přece pro všechny ženské „hlavy rodin“ – matky! Tři rebelky Amy, Carla a Kiki už ale mají po krk věčného pečení, vaření, uklízení a shánění dokonalých dárků pro celou rodinu. Proto si řeknou dost a rozhodnou se, že tento rok si Vánoce konečně užijí podle svého. Akorát, že netuší, že za dveřmi již čekají neohlášení vánoční hosté, kteří s jejich představou ideálních svátků nebudou asi tak úplně souhlasit – jejich vlastní matky!

Komedie, USA, 116 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 80 Kč 

- KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

Příšerákovi BH  

14. 3. 2018 v 17:15 hodin

Myslíte, že máte tu nejděsivější rodinu na světě? Tak to neznáte Příšerákovy!

Wishbonovi nebyli zrovna šťastná rodinka, když je ale zlá čarodějnice Baba Yaga  proměnila v příšery, uvědomili si, že je ten pravý čas přestat naříkat, hádat se a škorpit a že je třeba začít táhnout za jeden provaz… Jejich cesta za rodinným štěstím a odčarováním prokletí je však plná úskalí, ostrých špičatých zubů a … pro Vás, nestranné pozorovatele, i „monstrózní zábavy“. Pokud se Vám líbil Hotel Transylvánie, budete  Příšerákovy zbožňovat!

Anim./Komedie/Rodinný, Německo/VB, 96 min., přístupný, český dabing, vstupné 60 Kč/ 80 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Tomb Raider                                              - ČESKÁ PREMIÉRA -     

15. – 16. a 18. 3. 2018 v 17:30 hodin

17. 3. 2018 v 19:30 hodin

Alicia Vikander jako nová tvář nejslavnější archeoložky.

Laře Croft je právě 21 let a zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh zmizel beze stopy před sedmi lety. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydává se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Loď, která ji měla dopravit na pevninu, ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří přežít toto dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider.

Akční/Dobrodružný, USA, 122 min., do 12 let nevhodný, vstupné 120 Kč

 

Oni 2: Noční kořist - HORORníček + ČESKÁ PREMIÉRA -

15. – 16. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Maskovaní psychopati jsou zpět… a bude to ještě horší, než minule!

Před deseti lety čelila Liv Tyler trojici maskovaných psychopatů, kteří se snažili zabít ji a jejího přítele v hororu Oni. Nyní se historie opakuje v pokračování, v němž si skupinka maniaků tentokrát vybere rodinu, která se na noc ubytuje v odlehlém karavanovém parku a podrobí ji zkoušce až po ty nejzazší meze…

Horor, USA, 85 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 110 Kč

Včelka Mája: Medové hry BH     - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

16. 3. 2018 v 15:30 hodin

17. 3. 2018 ve 13:15 hodin

Nové filmové dobrodružství včelích kamarádů Máji a Vilíka.

V Májině úlu to bzučí vzrušením, už dokončili letní sklizeň a z Buzztropolis přijel vysoký hodnostář s důležitým vzkazem pro královnu. Obdrží její úl už konečně pozvánku na Velké medové hry? Májino nadšení rychle opadne, když zjistí, že její úl nejenže se nesmí soutěže zúčastnit, ale že císařovna také požaduje, aby odevzdali polovinu letní sklizně medu jako příspěvek na výživu atletů soutěžících na Velkých medových hrách. V rozporu s přáním královny se Mája rozhodne odjet do Buzztropolis a osobně se postavit před císařovnu.

Animovaný/Rodinný/Komedie, Německo/Austrálie, 85 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku          

- ČESKÁ PREMIÉRA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

Cesta za králem trollů BH   

17. – 18. 3. 2018 v 15:15 hodin

Dobrodružná fantasy pohádka pro celou rodinu.

Že jsou trollové jen malé roztomilé bytůstky? Ani nápad! V téhle norské fantasy pohádce je Král trollů naopak zlověstný a hrozivý obr, který čeká na to, až se některá z princezen do svých osmnáctin nestihne provdat, aby ji mohl lapit a sníst.

Naštěstí je tu ještě známý „Hloupý Honza“ – tentokrát se jmenuje Espen, který se neváhá vydat na nebezpečnou výpravu za záchranou princezny, aby získal odměnu a zachránil tak rodinnou farmu.

Rodinný/Fantasy/Dobrodružný, Norsko, 104 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč, * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku          

Tátova volha                                               

17. 3. 2018 v 17:30 hodin

18. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Eliška Balcarová a Taťána Vilhelmová v dojemné komedii Jiřího Vejdělka.         

Kostýmní výtvarnice Eva (E. Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (T. Vilhelmová), má ještě nemanželského syna. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (V. Cibulková, E. Holubová, H. Maciuchová) a přátel (B. Polívka, E. Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc …

Pod laskavou i emotivní road movie je podepsán oblíbený režisér Jiří Vejdělek, autor snímků Účastníci zájezdu, Václav, Roming nebo Ženy v pokušení.

Komedie/Drama, ČR, 90 min., přístupný, vstupné 130 Kč

Oskaři 2018

19. 3. 2018 v 17:30 hodin

Výběr nejúspěšnějších (a nejzajímavějších) snímků, které se v 90. ročníku nejprestižnější filmové ceny světa utkaly o zlaté sošky Oskarů. Konkrétní titul bude upřesněn po zveřejnění výsledků hlasování (4. 3. 2018).

 

Přání smrti                                                 

19. a 21. 3. 2018 v 19:30 hodin

Bruce Willis v akční pecce bere zákon do vlastních rukou…

Lékař Paul Kersey (B. Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním útoku umírá jeho manželka a dcera zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje.

Krimi/Drama/Akční/Thriller, USA, 103 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 120 Kč

 

Jonas Kaufmann: Moje Itálie      - SVĚTOVÉ UMĚNÍ V KINĚ CENTRUM –

20. 3. 2018 v 17:30 hodin

Legendární tenor zpívá a rozpráví o své největší lásce a vášni.

Největší současný tenor na světě Jonas Kaufmann se v unikátním spojení dokumentu a koncertu vyznává ze své lásky k Itálii a její kultuře, která ho ovlivnila a přivedla k opeře. V koncertní části snímku, která byla nahrána v Teatro Carignano v Turýně za doprovodu Orchestra Sinfonica Nazionalle della RAI vedeného dirigentem Jochenem Riederem, zazní mimo jiné operní árie známé z provedení legendárního tenora Enrica Carusa.

Hudební/Dokument, Itálie, 85 min., české titulky, vstupné 180 Kč, děti, mládež a senioři 150 Kč. Vstupné v rámci předplatného 130 Kč.

Oskaři 2018

20. 3. 2018 v 19:30 hodin

Výběr nejúspěšnějších (a nejzajímavějších) snímků, které se v 90. ročníku nejprestižnější filmové ceny světa utkaly o zlaté sošky Oskarů. Konkrétní titul bude upřesněn po zveřejnění výsledků hlasování (4. 3. 2018).

 

- OSKAŘI 2018 -

Coco BH - KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

21. 3. 2018 v 17:15 hodin

Animovaná komedie studií Disney/Pixar nominovaná na Oscara 2018.

Výběr nejúspěšnějších (a nejzajímavějších) snímků, které se v 90. ročníku nejprestižnější filmové ceny světa utkaly o zlaté sošky Oskarů.

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným muzikantem, jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši zesnulých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny.

Animovaný/Rodinný/Komedie/Muzikál, USA, 105 min., přístupný, český dabing, vstupné 60 Kč*/80 Kč, * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku   

      

Pacific Rim: Povstání - ČESKÁ PREMIÉRA + VSTUPNÉ PRO MLÁDEŽ –

22. 3. 2018 v 17:00 hodin

23. 3. 2018 v 17:30 hodin

24. 3. 2018 v 17:30 hodin 3D

Jaegerové jsou zpět a znovu čelí vlně monster v mega-epické akční sci-fi!

Pokračování úspěšné akční sci-fi se odehrává deset let po prvního dílu, v němž se technicky vyspělá mimozemská civilizace pokusila zmocnit planety a … narazila díky Jaegerům, robotům s lidskou posádkou. Nepřátelé se však poučili a zaútočili znovu. Program Jaeger se ale mezitím vyvinul v nejsilnější celosvětovou obrannou sílu v dějinách lidstva a organizace Pan Pacific Defense teď znovu vyzývá ty nejlepší a nejodvážnější, aby se přihlásili a stali se novou generací hrdinů. Lidstvo je totiž znovu v ohrožení!  

Akční/ /Sci-Fi, USA, 111 min., do 12 let nevhodný, český dabing, vstupné 110 Kč*/130 Kč, 3D 130 Kč*/150 Kč * platí pro mládež do 15 let při prokázání věku          

 

Oskaři 2018

22. 3. 2018 v 19:30 hodin

Výběr nejúspěšnějších (a nejzajímavějších) snímků, které se v 90. ročníku nejprestižnější filmové ceny světa utkaly o zlaté sošky Oskarů. Konkrétní titul bude upřesněn po zveřejnění výsledků hlasování (4. 3. 2018).

 

My Little Pony Film           - PROMÍTÁNÍ PRO DĚTI A MŠ -

23. 3. 2018 v 9:30 hodin

Oblíbení barevní poníci ve velkém filmovém dobrodružství.

Ponyville ohrožuje temná síla a šestice nejlepších kamarádek se musí vydat na nezapomenutelnou cestu mimo Equestrii. Čekají tam na ně noví přátelé, úžasné výzvy i nutnost použít magii přátelství, aby zachránily svůj domov.

Komedie/Animovaný/Rodinný/Muzikál, USA/Kanada, 99 min., přístupný, český dabing, vstupné 40 Kč

Ferdinand - PROMÍTÁNÍ PRO MALÉ DIVÁKY A ŠD -

23. 3. 2018 ve 13:30 hodin

Animovaná komedie od tvůrců Doby Ledové.

Ferdinand je pořádně velký býk s ještě větším srdcem. Je to roztomilé, leč trochu nešikovné tvoření, které ale neznalí lidé považují za nebezpečné a zuřivé monstrum. Něžný a společenský býk, který má jednoho dnes stanout tváří v tvář matadorovi, se se svým osudem nechce jen tak smířit a tak podnikne největší dobrodružství svého života a s pomocí svých nových přátel se vydává na dlouhou cestu Španělskem.

Komedie/Rodinný, USA, 108 min., přístupný, český dabing, vstupné 40 Kč

Noční hra                                                     

23. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Zběsilá akční komedie od tvůrců série Šéfové na zabití.

Max (J. Bateman) a Annie (R. McAdams) se svými přáteli rádi hrají společenské hry.  Jejich pravidelné herní večery však naberou obrátky ve chvíli, se rozhodnou pro něco trošku jiného a místo toho, aby hráli Člověče, nezlob se, zorganizuje Maxův bratr Brooks „Noční hru“ - party se záhadnou vraždou, falešnými lupiči a federálními agenty… která je fakt zábavná až do chvíle, dokud se naši hrdinové nepřimotají k opravdovému zločinu a trošku se jim to celé vymkne z rukou… Dál už se budete bavit pouze Vy. A to tak, že skvěle!

Komedie/Krimi/Akční, USA, 100 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 100 Kč

Králíček Petr BH     - ČESKÁ PREMIÉRA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

24. 3. 2018 v 15:30 hodin

25. 3. 2018 v 15:00 hodin

Vtipná filmová adaptace kultovní dětské knihy Beatrix Potterové.

Králíček Petr není obyčejný králík na mazlení nebo na pekáč. Nemá sice kalhoty, zato ale nosí modrou košili a hlavně, je to je skutečný vůdčí typ, který udělá přesně to, co si usmyslí. Když se proto nový majitel statku McGregor, v němž dosud zvířátka v čele s Petrem žila svůj bezstarostný život, nemíní se však o svůj životní prostor dělit, vypukne bizarní válka o teritorium - mezi ním a obyvateli zahrady. 

Rozpustilý komediální snímek pro celou rodinu, který hravě kombinuje počítačovou animaci s reálnými záběry a herci, vychází volně z knih světoznámé autorky dětské literatury Beatrix Potterové.

Rodinný/Komedie, USA, 95 min., přístupný, český dabing, vstupné 110 Kč*/130 Kč

 * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Věčně tvá nevěrná                                    

24. 3. 2018 ve 20:00 hodin

26. 3. 2018 v 17:30 hodin

Romantická komedie od tvůrců snímků Láska je láska a Špindl.

Josef (Saša Rašilov) a Miluška (Lenka Vlasáková) jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby... Na záchranu přijíždí teta Marta (Vilma Cibulková), která má šílený plán jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka, pracující v manželské poradně, naordinuje manželům nevěru - musejí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít....

Snímek natočil českotěšínský rodák a tvůrce celé řady úspěšných romantických komedií (Láska je láska, Život je život nebo Špindl), režisér Milan Cieslar.

Romantická komedie, ČR, 92 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110 Kč

Máří Magdaléna                                         - ČESKÁ PREMIÉRA –

25. 3. 2018 v 17:00 hodin

26. 3. 2018 v 19:30 hodin

Film vypráví příběh Máří Magdalény tak, jak už dávno být vyprávěn měl.

Životopisné drama o jedné z nejtajemnějších a nejzáhadnějších ženských postav naší civilizace narovnává obraz očité svědkyně umučení a vzkříšení Ježíše Krista, z níž dějiny udělaly prostitutku a  nejodvážnější biblické výklady pro změnu Kristovu manželku. Garth Davis, režisér na Oscara nominovaného dramatu Lion, se rozhodl tuhle mýtickou slupku z Máří Magdalény sejmout a natočil dojemný a působivý příběh ženy, jež se provinila tím, že se narodila do špatné doby. V hlavních rolích historického dramatu hrají na Oscara nominovaní Rooney Mara (Máří Magdaléna), Joaquin Phoenix (Ježíš Kristus) a Chiwetel Ejiofor (apoštol Petr).

Drama/Historický, VB, 130 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110

Tomb Raider                                             

25. 3. 2018 v 19:30 hodin

27. 3. 2018 v 17:00 hodin

Alicia Vikander jako nová tvář nejslavnější archeoložky.

Laře Croft je právě 21 let a zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh zmizel beze stopy před sedmi lety. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydává se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Loď, která ji měla dopravit na pevninu, ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří přežít toto dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider.

Akční/Dobrodružný, USA, 122 min., do 12 let nevhodný, vstupné 120 Kč

 

Prezident Blaník                                         

27. 3. 2018 v 19:30 hodin

Celovečerní film navazující na kultovní satirický seriál Kancelář Blaník.

Antonín Blaník (Marek Daniel) nejmocnější fiktivní lobbista v ČR a hlavní hrdina úspěšného internetového seriálu se rozhodl, že už je na čase vystoupit z politického zákulisí, a oznámil kandidaturu na funkci prezidenta. Ta však skončila dřív, než začala, protože jeho neschopný asistent nedoručil včas podpisové archy. Tonda se však své snahy zachránit českou zemi jen tak nevzdá.… Příběh filmu Prezident Blaník se odehrává na pozadí reálných událostí druhé přímé volby prezidenta České republiky. Vystupuje v něm proto také celá řada skutečných aktérů našeho politického a společenského života. Tvůrci snímku, mimo jiné, natočili různé varianty jeho konce, a tu kterou uvidíte vybrali až po oznámení výsledků prezidentské volby… Pravda, láska a Tonda Blaník proto s jistotou zvítězí nad lží a nenávistí i tentokrát. Buďte při tom!

Komedie, ČR, 90 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 100 Kč

 

Akta Pentagon: Skrytá válka - BIOGRAF SENIOR -

28. 3. 2018 v 15:00 hodin

Politické drama Stevena Spielberga s Tomem Hanksem a Meryl Streepovou.

Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří v roce 1971 zveřejnili tajnou zprávu o angažovanosti americké vlády během války ve Vietnamu, která obsahovala informace o tom, že Spojené státy rozšířily válku do Kambodže a Laosu. Vydavatelka Kate Graham (Meryl Streep) a ambiciózní šéfredaktor Ben Bradley (Tom Hanks) z deníku The Washington Post vyhlásili vládě bezprecedentní válku, ve které pro svobodu slova riskovali úplně všechno.

Tvůrce se netají tím, že film natočil záměrně s odkazem na současnou situaci ve Státech. Ostatně obě velké oscarové hvězdy, které ve snímku ztvárnily hlavní role, patří také k hlasitým kritikům současného amerického prezidenta. 

Drama/Thriller/Historický/Životopisný, USA, 115 min., vstupné 50

- KAŽDOU STŘEDU POHÁDKA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu BH  

28. 3. 2018 v 17:30 hodin

Pokračování úspěšné animované série plné humoru a dobrodružství.

Hlavní hrdinkou příběhu je odvážná Gerda, která porazila Sněhovou královnu a osvobodila svého bratra Kaie. Díky tomu se z nich staly tak trochu pohádkové celebrity. Zatímco Gerda to bere s nadhledem, zasněný Kai se o něco hůře vyrovnává se svou popularitou. Aby si od této vysilující slávy trochu odpočinuli, vydávají se do hor za svým trollím kamarádem Ormem, kde na ně však nečeká žádná odpočinková dovolená, ale pořádné nové dobrodružství... Naši hrdinové se střetnou s magií ohně a ledu a tak jim chvilku bude pořádně horko a chvíli zase hodně velká zima.

Animovaný/Dobrodružný/Rodinný/Komedie, Rusko, 89 min., přístupný, český dabing, vstupné 60 Kč*/80 Kč, * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Tátova volha                                               

28. 3. 2018 v 19:30 hodin

29. 3. 2018 v 17:30 hodin

Eliška Balcarová a Taťána Vilhelmová v nové komedii Jiřího Vejdělka.         

Kostýmní výtvarnice Eva (E. Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (T. Vilhelmová), má ještě nemanželského syna. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (V. Cibulková, E. Holubová, H. Maciuchová) a přátel (B. Polívka, E. Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc …

Pod laskavou i emotivní road movie je podepsán oblíbený režisér Jiří Vejdělek, autor snímků Účastníci zájezdu, Václav, Roming nebo Ženy v pokušení.

Komedie/Drama, ČR, 90 min., přístupný, vstupné 120 Kč

 

Ready Player One: Hra začíná - ČESKÁ PREMIÉRA 

29. 3. 2018 v 19:30 hodin

30. 3. 2018 v 17:15 hodin 3D

31. 3. 2018 v 17:15 hodin

1. 4. 2018 v 15:15 hodin  3D

2. 4. 2018 v 16:30 hodin

Strhující sci-fi legendárního režiséra Stevena Spielberga.

Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná on-line videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se... A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…

Předlohou scénáře se stal stejnojmenný román Ernesta Clinea, bestseller New York Times a celosvětový čtenářský hit, který vyšel ve více než třiceti zemích a jehož se jen v USA prodalo přes milion výtisků.

Akční/Thriller/Sci-Fi, USA, 140 min., do 12 let nevhodný, český dabing (29. 3. v orig. znění s titulky) vstupné 110 Kč, 3D 130 Kč

Čertoviny   - SLEVA PRO ČLENY BIJÁSKU -

30. 3. 2018 v 10:00 hodin

Po čertech hezká pohádka Zdeňka Trošky.

Hlavní hrdinové nové české pohádky, dva nešikovní čerti Popelák (Jakub Prachař) a Uhelák (Dominick Benedikt), jsou za trest posláni do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly. 

Pohádka, ČR, 101 min., přístupný, vstupné 40 Kč*/50* platí pro členy klubu Bijásek

- ČESKÁ PREMIÉRA + VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ -

Sherlock Koumes BH  

30. 3. 2018 v 15:00 hodin

31. 3. 2018 v 15:00 hodin 3D

1. 4. 2018 ve 13:00 hodin

Animovaná komedie plná potrhlých trpaslíků od tvůrců Gnomeo & Julie.

Sherlock Koumes je trpasličí variantou nejslavnějšího detektiva v dějinách a jako takový je nejpovolanější osobou pro vyšetřování největší záhady ve světě zahrad a zahrádek – hromadného mizení sádrových trpaslíků. Připravte se, čeká Vás jízda plná lehce humoru a lehce šílených postaviček. Snímek zdobí rovněž geniální české obsazení: David Novotný, Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Tomáš Matonoha, Pavel Liška.

Animovaný/Komedie, USA/VB, 90 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč, 3D 120 Kč*/140 Kč* platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

 

Eric Clapton - ČESKÁ PREMIÉRA -

30. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Oslavte narozeniny kytarového mistra unikátním dokumentárním filmem.

Britský hudebník, producent a skladatel Eric Clapton se stal díky své unikátní hře na kytaru jednou z největších ikon hudebního světa a dodnes patří mezi nejlepší bluesové kytaristy. Dokumentární film, který uvádíme přesně v den jeho 73. narozenin, přináší divákům nevšedně intimní pohled na umělcův osobní život, kariéru, vzestupy a pády. Jeho věrohodnost pramení také z toho, že je doplněn o vyprávění samotného kytaristy a jeho blízkých. Divákům ale nabízí rovněž jedinečnou možnost nahlédnout do Ericova osobního archivu, ve kterém jsou videozáznamy z jeho nejlepších koncertů a ze zákulisí, domácí videa, soukromé fotografie, dopisy a osobní zápisky z deníků. Claptonův talent je zde znázorněn upřímně a bez pozlátka. Za jeho úspěchy totiž stojí nejen ambice a tvrdá práce, ale bohužel i životní tragédie.

Dokument/Hudební, VB, 135 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110 Kč

Včelka Mája: Medové hry BH     - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

31. 3. 2018 ve 13:00 hodin          

Nejnovější filmové dobrodružství včelích kamarádů Máji a Vilíka.

V Májině úlu to bzučí vzrušením, už dokončili letní sklizeň a z Buzztropolis přijel vysoký hodnostář s důležitým vzkazem pro královnu. Obdrží její úl už konečně pozvánku na Velké medové hry? Májino nadšení rychle opadne, když zjistí, že její úl nejenže se nesmí soutěže zúčastnit, ale že císařovna také požaduje, aby odevzdali polovinu letní sklizně medu jako příspěvek na výživu atletů soutěžících na Velkých medových hrách. V rozporu s přáním královny se Mája rozhodne odjet do Buzztropolis a osobně se postavit před císařovnu.

Animovaný/Rodinný/Komedie, Německo/Austrálie, 85 min., přístupný, český dabing, vstupné 90 Kč*/110 Kč * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku          

 

Winchester: Sídlo démonů                    - HORORníček –

31. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Tvůrci snímku JIGSAW Vás vítají v nejstrašidelnějším domě na světě!

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště... Obrovské sídlo rodiny Winchesterů, nejstrašidelnější dům lidské historie, je právě takovým místem, byl totiž postaven na tenkém pomezí našeho světa a samotného pekla a duchové se v něm objevují už téměř 150 let. Poznejte jeho děsivý příběh! Hlavní roli děsivě atmosférického snímku s neopakovatelnou temnou viktoriánskou atmosférou ztvárnila držitelka Oskara Helen Mirrenová.

Horor/Mysteriózní/Thriller, USA, 99 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110 Kč

Tátova volha                                               

1. 4. 2018 v 18:00 hodin

Eliška Balcarová a Taťána Vilhelmová v nové komedii Jiřího Vejdělka.         

Kostýmní výtvarnice Eva (E. Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (T. Vilhelmová), má ještě nemanželského syna. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (V. Cibulková, E. Holubová, H. Maciuchová) a přátel (B. Polívka, E. Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc …

Pod laskavou i emotivní road movie je podepsán oblíbený režisér Jiří Vejdělek, autor snímků Účastníci zájezdu, Václav, Roming nebo Ženy v pokušení.

Komedie/Drama, ČR, 90 min., přístupný, vstupné 120 Kč

Oni 2: Noční kořist                                   - HORORníček –

1. 4. 2018 ve 20:00 hodin

Maskovaní psychopati jsou zpět… a bude to ještě horší, než minule!

Před deseti lety čelila Liv Tyler trojici maskovaných psychopatů, kteří se snažili zabít ji a jejího přítele v hororu Oni. Nyní se historie opakuje v pokračování, v němž si skupinka maniaků tentokrát vybere rodinu, která se na noc ubytuje v odlehlém karavanovém parku a podrobí ji zkoušce až po ty nejzazší meze…

Horor, USA, 85 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 110 Kč

 

Králíček Petr BH - VSTUPNÉ PRO DĚTI A MLÁDEŽ –

2. 4. 2018 v 14:30 hodin

Vtipná filmová adaptace kultovní dětské knihy Beatrix Potterové.

Králíček Petr není obyčejný králík na mazlení nebo na pekáč. Nemá sice kalhoty, zato ale nosí modrou košili a hlavně, je to je skutečný vůdčí typ, který udělá přesně to, co si usmyslí. Když se proto nový majitel statku McGregor, v němž dosud zvířátka v čele s Petrem žila svůj bezstarostný život, nemíní se však o svůj životní prostor dělit, vypukne bizarní válka o teritorium - mezi ním a obyvateli zahrady. 

Rozpustilý komediální snímek pro celou rodinu, který hravě kombinuje počítačovou animaci s reálnými záběry a herci, vychází volně z knih světoznámé autorky dětské literatury Beatrix Potterové.

Animovaný/Rodinný/Komedie, USA, 95 min., přístupný, český dabing, vstupné 100 Kč*/120 Kč, * platí pro děti a mládež do 15 let při prokázání věku

Máří Magdaléna                                          

2. 4. 2018 v 19:30 hodin

FIlm vyprávějící příběh Máří Magdalény tak, jak už dávno být vyprávěn měl.

Životopisné drama o jedné z nejtajemnějších a nejzáhadnějších ženských postav naší civilizace  narovnává obraz očité svědkyně umučení a vzkříšení Ježíše Krista, z níž dějiny udělaly prostitutku a  nejodvážnější biblické výklady pro změnu Kristovu manželku. Garth Davis, režisér na Oscara nominovaného dramatu Lion, se rozhodl tuhle mýtickou slupku z Máří Magdalény sejmout a natočil dojemný a působivý příběh ženy, jež se provinila tím, že se narodila do špatné doby. V hlavních rolích historického dramatu hrají na Oscara nominovaní Rooney Mara (Máří Magdaléna), Joaquin Phoenix (Ježíš Kristus) a Chiwetel Ejiofor (apoštol Petr).

Drama/Historický, VB, 130 min., do 12 let nevhodný, vstupné 110 Kč

Změna programu vyhrazena. / www.kinokarvina.cz