Filmová představení kina EX - březen 2018

1. 03. 2018, 15:00 - 31. 03. 2018, 23:00

Typ: Film

Organizátor: Městský dům kultury Karviná

Místo konání: Kino EX, Karviná-Nové Město

The Florida Project - ART KINO -

2. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Oscarový kandidát a diváky i kritiky milovaný film o bezstrastném čase dětství.

Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada pestrobarevných motelů. Šestiletá Moonee a její kamarádi, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody a neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její 22letá máma každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase seznámit se s novou sousedkou a naplánovat pár dalších lumpáren!

Snímek se stal doslova diváckým i kritickým hitem již po svém premiérovém uvedení na MFF v Cannes 2017, od té doby sbírá oborné ceny, je považován za jednoho z největších kandidátů na Oscara a např. magazín The Rolling Stones o něm píše jako o jednom „z nejupřímnějších filmů o dětství, který kdy byl natočen.“

Drama/Komedie, USA, 115 min., do 12 let nevhodný, vstupné 80 Kč          

 

Happy end - ART KINO -

9. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Nečekaně vtipná a jízlivá novinka oscarového režiséra Michaela Hanekeho.

Poté, co její maminka záhadně onemocní, stěhuje se malá Eve za otcem do rozlehlého rodinného sídla v Calais. Jeho neurotičtí a sebestřední obyvatelé jsou zahleděni do nevěr, komplotů a iluzí o vlastní výjimečnosti. Snadno tak přehlédnou, že nový přírůstek v jejich domácnosti také skrývá jedno temné tajemství. Do hlavních obsadil Haneke plejádu velkých hereckých jmen včetně Isabelle Huppert a Jean-Louise Trintignanta - protagonistů Oscarem, Zlatou palmou i Zlatým glóbem oceněné Lásky (2012). Filmu, na nějž Happy End i v některých dalších ohledech volně navazuje. Novinkou je v tomto kousavém satirickém portrétu jedné dobře situované, avšak nepříliš šťastné rodiny přítomnost trpkého a osobitého humoru. Toho si všímají i kritici „Haneke v nejlepší formě, a navíc s humorem!,“ píše např. The Hollywood Reporter.

Drama, Německo/Francie/Rakousko, 107 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 80 Kč

 

Labyrint: Vražedná léčba - FILMOVÉ HITY ZA 80 KČ          10. 3. 2018 v 17:15 hodin

Finále akční sci-fi trilogie na motivy kultovní knižní série.

Thomas a hrstka jeho přátel unikli z nástrah Labyrintu. Přežili náročnou pouť Spáleništěm. Mnohokrát si mysleli, že už je konec, že to nemůže být horší. Přesto mají ty nejtěžší chvíle a nejbolestivější rozhodnutí teprve před sebou. Ve světě, který se pod tíhou zákeřné nemoci hroutí před očima, mezi šílenci na straně jedné a nevyzpytatelným Z.L.O.S.I.N.em na straně druhé, se musejí poprat o naději a vydat se na nejnebezpečnější misi za nalezením léku na smrtící chorobu.

Snímek je adaptací třetího dílu knižní trilogie Jamese Dashnera. V hlavních rolích se opět představí Dylan O’Brien (Americký zabiják), Kaya Scodelario (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) nebo Thomas Brodie-Sangster (Láska nebeská, Hra o trůny).

Akční/Thriller/Sci-Fi, USA, 140 min., do 12 let nevhodný, vstupné 80

Tátova volha                                               

10. 3. 2018 ve 20:00 hodin

Eliška Balcarová a Taťána Vilhelmová v nové dojemné komedii Jiřího Vejdělka.         

Kostýmní výtvarnice Eva (E. Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (T. Vilhelmová), má ještě nemanželského syna. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (V. Cibulková, E. Holubová, H. Maciuchová) a přátel (B. Polívka, E. Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc …

Pod laskavou i emotivní road movie je podepsán oblíbený režisér Jiří Vejdělek, autor snímků Účastníci zájezdu, Václav, Roming nebo Ženy v pokušení.

Komedie/Drama, ČR, 90 min., přístupný, vstupné 130 Kč

 

Špindl - BIOGRAF SENIOR -

21. 3. 2018 v 15:00 hodin

Romantická komedie z lyžařského prostředí.

Když na hory, tak do Špindlu! Právě do romantického prostředí Špindlerova Mlýna vyrážejí sestry Eliška, Katka a Magda na zimní dámskou jízdu v komedii režiséra Milana Cieslera (Láska je láska, Život je život). Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Během týdenního pobytu je zavalí lavina milostných i životních lapálií. Objeví ale na zasněžených horských svazích toho pravého?

Romantický/Komedie, ČR, 98 min., vstupné 50 Kč

 

Ferdinand - PROMÍTÁNÍ PRO MALÉ DIVÁKY A ŠD -

23. 3. 2018 ve 13:30 hodin

Animovaná komedie od tvůrců Doby Ledové.

Ferdinand je pořádně velký býk s ještě větším srdcem. Je to roztomilé, leč trochu nešikovné tvoření, které ale neznalí lidé považují za nebezpečné a zuřivé monstrum. Něžný a společenský býk, který má jednoho dnes stanout tváří v tvář matadorovi, se se svým osudem nechce jen tak smířit a tak podnikne největší dobrodružství svého života a s pomocí svých nových přátel se vydává na dlouhou cestu Španělskem.

Komedie/Rodinný, USA, 108 min., přístupný, český dabing, vstupné 40 Kč

Lady Bird - OSKAŘI 2018 - ART KINO -

23. 3. 2018 v 19:00 hodin

Na pět Oskarů nominovaná pohodová i laskavá komedie o lásce a dospívání.

Christine je osmnáct a má pocit, že ještě nic nezažila. Že umírá zaživa. Že se dusí, ve škole i doma pod dohledem matky, která ví všechno nejlíp. Jako většina jejích vrstevníků se rozhodne svůj život radikálně změnit. Že to bude bolet, si nepřipouští. Komedie Lady Bird herečky a debutující režisérky Grety Gerwig je neobyčejný film o obyčejném dospívání. Chytrý, upřímný a zcela výjimečný, o čemž svědčí jeden Zlatý glóbus, pět nominací na Oscara a desítky nadšených recenzí.

Drama/Komedie, USA, 94 min., do 12 let nevhodný, vstupné 100

Změna programu vyhrazena. / www.kinokarvina.cz