Tenkrát v Hollywoodu

9. 03. 2020, 17:00 - 9. 03. 2020, 19:45

Typ: Film

Organizátor: Městský dům kultury Karviná

Místo konání: Kino Centrum, Karviná-Mizerov

OSKAŘI 2020

9. 3. 2020 v 17:00 hodin

Devátý snímek Q. Tarantina přinesl Oskara Bradu Pittovi.

Hlavními postavami devátého filmu ikonického amerického režiséra a scénáristy Quentina Tarrantina jsou Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), „vyhaslá“ hvězda westernových filmů a jeho nejlepší kamarád - kaskadérský dvojník Cliff Booth (Brad Pitt). Píše se rok 1969 a oba se právě ze všech sil snaží prosadit v Hollywoodu, který už dávno nepoznávají. K bývalé slávě jim má pomoci krásná sousedka, herečka Sharon Tateová, jejíž manžel (Roman Polanski) je na natáčení v Evropě... Nad kalifornskou metropolí a továrnou na sny se právě začíná vznášet stín teroru rozpoutaného komunitou v čele s ďábelským fanatikem Charlesem Mansonem...

Super hvězdné ústřední duo filmu, který je stejnou měrou vyznáním lásky filmovému průmyslu, nostalgickou vzpomínkou na dětství a staré dobré časy i brutální satyrou odzbrojující svou brutalito a drsnou otevřeností, doplňuje úctyhodná řada velkých hereckých jmen, Al Pacinem a Kurtem Russellem počínaje.

Snímek patřil s 10 nominacemi (ve všech hlavních kategoriích od filmu, přes režii až po mužské herecké výkony) mezi vůbec největší oskarové favority. Prvního Oskara v kariéře za něj získal herec Brad Pitt a snímek bodoval i v kategorii nejlepší výprava.     

Komedie/Drama, USA, 159 min., do 15 let nepřístupný, vstupné 80 Kč.