Jan Žižka 12+

8. 09. 2022, 17:00 - 8. 09. 2022, 19:00

Typ: Jiné akce

Organizátor: Kino Centrum Karviná

Místo konání: Kino Centrum Karviná

Projekce proběhne v Městském domě kultury Karviná.

Režie: Petr Jákl  •  Dramaturg: Ivo Trajkov  •  Scénář: Petr Jákl, Petr Jákl st., Marek Dobeš (původní scénář), Michal Petruš (původní scénář)  •  Kamera: Jesper Tøffner  •  Hudba: Philip Klein  •  Hrají: Michael Caine, Ben Foster, Til Schweiger, William Moseley, Vinzenz Kiefer, Werner Daehn, Sophie Lowe, Karel Roden, Ondřej Vetchý, Marek Vašut, Jan Budař

Byl nájemným žoldnéřem. Stal se legendárním válečníkem, kterého nikdo nedokázal porazit. Film Jan Žižka vypráví o zrodu nejslavnějšího vojevůdce českých zemí…

Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV.

Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat.

Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu.

V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří.

Z důvodu modernizace kina Centrum všechny filmové projekce až do poloviny října probíhají v Městském domě kultury Karviná.

Rok výroby: 2020
Datum lokální premiéry: 8. září 2022

Země původu:

  • Česká republika