Mapové aplikace

Tematické mapové aplikace pro území obcí Karviná, Dětmarovice, Petrovice a Stonava (územní rozsah obce s rozšířenou působností).


Vážení uživatelé,

prostřednictvím mapového portálu můžete využívat mapy a geografická data z Geografického informačního systému Magistrátu města Karviné.

Data jsou tematicky zpracována do samostatných mapových aplikací (základní mapa, územní plán, územně analytické podklady, historické letecké snímky, volby apod.).

Součástí mapového portálu je i aplikace pro Hlášení závad

 _______________________________________________________________________________________________________________

 

Základní informace k ovládání mapových aplikací:

Pro zobrazení požadované mapové vrstvy zatrhněte příslušnou vrstvu v panelu Vrstvy (pokud již není automaticky zatrhnuta), poté dojde k automatickému překreslení mapového okna. Pokud je aktuální měřítko mapy jiné než povolený měřítkový rozsah příslušné vrstvy, mapový obsah se nezobrazuje a název příslušné vrstvy je zašedlý.

Pro rychlé hledání objektů v mapě použijte panel Hledat a vyberte požadovaný vyhledávací dotaz (Adresa, Parcely, Souřadnice, případně další údaje podle typu mapové aplikace).

Pro zjištění popisných informací z mapy klikněte levým tlačítkem myši do mapy, v místě kliknutí se objeví modý symbol a v panelu Identifikace se zobrazí dostupné výsledky. Obsah výsledků je odlišný podle použité mapové aplikace a podle zapnutých mapový vrstev.

 

Další informace a vysvětlivky k mapovému obsahu jsou dostupné v panelech Legenda nebo O aplikaci.

Pro rychlé přepínání mezi mapovými aplikacemi použijte tlačítko Změna aplikace.

Pro návrat na úvodní stránku mapového portálu použijte tlačítko Úvod.

 

Přehled všech veřejně dostupných mapových aplikací a služeb naleznete v Katalogu aplikací, dat a služeb.

 

Náhled obsahu mapového portálu

Zobrazit ve větším okně

 

Poznámka: Další mapy naleznete ZDE.